27.02.2013 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezident podpísal novelu zákona o potravinách

Novela zákona o potravinách, ktorú v stredu podpísal prezident SR Ivan Gašparovič, rozširuje kompetencie zamestnancov orgánu úradnej kontroly potravín, upravuje sadzby pokút či zavádza sankciu pre obec v prípade nesplnenia si povinností.

"Účelom vládneho návrhu zákona je aj spresnenie vymedzenia územia obce, kde sa môže vykonávať ambulantný predaj potravín z dôvodu potrieb vzniknutých v aplikačnej praxi," uvádza sa ďalej v návrhu, ktorý pripravilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou (ŠVPS) SR.
Cieľom novej právnej úpravy je podľa rezortu pôdohospodárstva dosiahnutie vysokej úrovne ochrany zdravia ľudí a ochrany spotrebiteľa na trhu prostredníctvom nových opatrení zameraných na zamedzenie opätovného dovozu nebezpečných potravín a potravín nevhodných na ľudskú spotrebu z členských štátov EÚ.
Prezident podpísal aj novelu zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy, ktorej cieľom je zjednodušiť niektoré administratívne postupy v konaní štátnej správy pri ochrane poľnohospodárskej pôdy. Tiež upraviť smerovanie a rozsah inštitútu odvodu za odňatie najkvalitnejšej poľnohospodárskej pôdy v príslušnom katastrálnom území a ustanoviť postup pri pestovaní rýchlorastúcich energetických drevín na poľnohospodárskej pôde. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down