14.02.2022 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pri výskyte diviaka v meste by obec mala kontaktovať veterinárnu správu

      Bratislava 14. februára (TASR) – Pri výskyte divej zveri v meste by samospráva mala kontaktovať Štátnu veterinárnu a potravinovú správu (ŠVPS) SR. Uviedol to odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v súvislosti s medializovaným výskytom diviačej zveri v intravilánoch miest.


      V uvedených prípadoch je podľa agrorezortu nevyhnutné, aby samosprávy bezodkladne kontaktovali ŠVPS SR na určenej adrese sekretariat-UR@svps.sk.
      MPRV pripomenulo, že v zmysle zákona o poľovníctve nemôžu poľovníci so strelnými zbraňami loviť diviačiu zver v intravilánoch miest a obcí. Preto ak obyvatelia spozorujú diviačiu zver v obývaných oblastiach, je potrebné, aby bezodkladne kontaktovali príslušný obecný alebo miestny úrad. Samospráva výskyt takejto zveri nahlási ŠVPS SR na adrese sekretariat-UR@svps.sk. Na miesto bude vyslaný veterinárny lekár, ktorý zviera imobilizuje.
      Agrorezort zároveň dôrazne upozorňuje občanov, aby spozorované zvieratá neplašili, nefotili a neodháňali. Môžu tým spôsobiť, že privolaný veterinárny lekár nahláseného diviaka už nenájde a problém sa tak bude opakovať. Treba kontaktovať najprv samosprávu, ktorá následne kontaktuje priamo sekretariát ŠVPS.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down