15.06.2011 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Priamy predaj potravín bude jednoduchší

Poľnohospodári budú môcť opäť výhodne predávať svoje produkty priamo spotrebiteľom alebo na trh.

Vyplýva to z legislatívnej úpravy výroby a predaja prvotných produktov a potravín rastlinného pôvodu alebo živočíšneho pôvodu konečnému spotrebiteľovi, ktoré na svojom stredajšom rokovaní schválila vláda SR. Nariadenie vlády umožní roľníkom predávať svoje produkty nielen priamo spotrebiteľom, ale aj zariadeniam spoločného stravovania a reštauráciám, a to bez zbytočných medzičlánkov. Návrh z dielne rezortu pôdohospodárstva zároveň znižuje administratívnu záťaž a rozširuje škálu produktov, ktoré môžu poľnohospodári predávať takouto formou.
Okrem rastlinných produktov a potravín budú môcť roľníci predávať aj produkty živočíšneho pôvodu. Na rozdiel od súčasnej praxe bude možné konečnému spotrebiteľovi okrem hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec a kôz ponúkať aj hydinu, králiky či pštrosy, a to za oveľa jednoduchších hygienických štandardov.
Nariadenie sa bude týkať fyzických aj právnických osôb v závislosti od obratu. V prípade podnikateľov a právnických osôb však nesmie objem tovarov ročne presiahnuť výšku 49 790 eur bez dane z pridanej hodnoty.
Nariadenie by malo nadobudnúť účinnosť od 1. novembra tohto roku.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down