13.08.2018 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Príprava 8. ročníka Celoslovenských dní poľa odštartovala

Dňa 26. júla 2018 sa uskutočnilo pracovné stretnutie organizátorov Celoslovenských dní poľa (CDP) s vystavovateľmi osív, ochrany a výživy rastlín. Spoločnosť Profi Press, s. r. o. a Združenie agropodnikateľov družstvo Dvory nad Žitavou, na ktorého pôde sa výstava pravidelne koná, spoločne s vystavovateľmi, zhodnotili tento ročník a diskutovali o príprave toho nasledujúceho.

Riaditeľ vydavateľstva Profi Press, s. r. o., Martin Sedláček, predseda ZAD Dvory nad Žitavou Stanislav Becík a  manažér CDP Peter Hudec, spoločne s vystavovateľmi zhodnotili výstavu zo strany návštevníkov i vystavovateľov. Urobili tak aj na základe dotazníkov, ktoré vyplnili návštevníci podujatia počas jej priebehu a vystavovatelia zasa niekoľko dní po jej ukončení.

Z prieskumov počas výstavy napríklad vyplynulo, že 90 percent návštevníkov sú odborníci z poľnohospodárskej praxe. Z nich 47 percent pracuje v poľnohospodárskom družstve, 26 percent sú SHR a 22 percent je  z s. r. o.  Takmer polovica návštevníkov výstavy pracuje v podniku, ktorý obhospodaruje 2000 a viac hektárov pôdy a jedna tretina návštevníkov hospodári na výmere do 500 hektárov. Vystavovatelia sa mali možnosť vyjadriť k rôznym otázkam týkajúcich sa organizačného zabezpečenia samotnej výstavy, hodnoteniu porastov prezentujúcich odrody plodín a varianty ochrany a výživy rastlín, informačnej kampani, ale i k zabezpečeniu rozvodu elektriny na jednotlivé expozície. Tieto i ďalšie prezentované údaje majú pomôcť organizátorom i vystavovateľom zachovávať a zvyšovať odbornú úroveň výstavy.

M. Sedláček uviedol, že CDP sú na prvom mieste odbornou výstavou. Sú prehliadkou odrôd, ochrany a výživy rastlín a poľnohospodárskej techniky. Na jednom mieste môže teda pestovateľ vidieť takmer všetko, čo má v tomto odbore k dispozícii pre podnikanie. Môže sa tu zoznámiť s novinkami, vidieť ich priamo na poli. Súčasťou výstavy sú odborné semináre, čím prispieva i k vzdelávaniu odbornej poľnohospodárskej verejnosti. Samozrejme je miestom, kde sa vystavovatelia stretávajú so svojimi zákazníkmi, získavajú nových a riešia tu obchodné záležitosti.

Predseda ZAD Dvory nad Žitavou, Stanislav Becík, uviedol, že výstava sa od jej prvého ročníka teší vzrastajúcemu záujmu zo strany návštevníkov i vystavovateľov, o čom svedčí aj vzrastajúca návštevnosť, počet vystavovateľov i rozloha, na ktorej sa výstava koná. „Mrzí ma však, že výstava za tie roky nedokázala otvoriť oči politikom, aby si uvedomili vážnosť podpory tak významného odvetvia akým je pôdohospodárstvo, bez ktorého žiadna spoločnosť nemôže na planéte existovať,“ povedal S. Becík.

Na záver sa organizátori a vystavovatelia zhodli na termíne 8. ročníka Celoslovenských dní poľa vo Dvoroch nad Žitavou a to 4. a 5. júna 2019, ktorého príprava sa týmto stretnutím začala. Možnosť prihlásiť sa na výstavu pre spoločnosti, ktoré prezentujú svoje produkty na výstavných políčkach, je do 10. augusta 2018 formou prihlášky, ktorá je k dispozícii na stránke www.dnipola.sk.

PETER HUDEC

FOTO: AUTOR

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down