06.02.2018 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Príprava novej sezóny postavená na novinkách

Obsahom tradičného zimného seminára spoločnosti Syngenta Slovakia, s. r. o., ktorý sa uskutočnil začiatkom decembra 2017 v Dvoroch nad Žitavou, bolo okrem iného, predstavenie technológie Artesian®, prednosti genetiky PowerCell®, ponuka osvedčených a hlavne nových hybridov kukurice a slnečnice pre nasledujúcu sezónu, taktiež možnosti ochrany kukurice proti škodcom.

Hostí privítal Ing. Milan Vilhan a predstavil program podujatia s dôrazom na ponuku nových a osvedčených hybridov z portfólia spoločnosti Syngenta pre nasledujúcu sezónu 2018.

Prednosti technológie Artesian®

Ing. Tibor Koščo, regionálny obchodný zástupca spoločnosti Syngenta, zhodnotil prednosti pestovania hybridov kukurice technológie Artesian®: “Počas celej doby vegetácie disponujú nadpriemernou suchovzdornosťou a majú tak veľký potenciál v pestovaní, zvlášť v meniacich sa podmienkach prostredia.“ Základom Artesian® genetiky je robustný koreňový systém so schopnosťou čerpať vodu z hlbších vrstiev pôdy, vďaka čomu rastliny efektívnejšie využívajú dostupnú vodu pre tvorbu úrody. Ďalej je to synchronizácia kvitnutia samčích a samičích súkvetí, schopnosť doopelenia vrcholu šúľka a napĺňanie zrna najmä v podmienkach sucha. Efektívna fotosyntéza a vyšší obsah chlorofylu v listoch znamená, že hybridy s Artesian® výbavou nepotrebujú toľko listovej hmoty a sú aj v tomto smere hospodárnejšie. Navyše v priaznivých podmienkach je úroda hybridov kukurice technológie Artesian® porovnateľná s výkonnými hybridmi od konkurencie.

Testovanie hybridov kukurice sa uskutočňuje na vybraných lokalitách po celej Európe, vrátane Slovenska. Okrem výšky úrody ide aj o preverenie ich reakcie na rôzne pôdy, teploty, zrážkové režimy, atď.

Artesian® hybridy pre rok 2018

„V ponuke pre nasledujúcu sezónu máme  hybridy od FAO 200 po 600. Benefitom pre pestovateľa je namorenie  osiva proti drôtovcom prípravkom Force® 20 CS, ktoré je pri vybraných hybridoch bez príplatku,“ uviedol Ing. Vojtech Kocurek, Ph.D., zástupca spoločnosti Syngenta. Technológiou Artesian® disponujú v ponuke štyri hybridy: SY Fenomen (FAO 270), SY Photon (FAO 300), SY Zephir (FAO 360) a SY Helium (FAO 600).

Veľmi skorý SY Fenomen vďaka skorému kvitnutiu a dozrievaniu sa vyhne perióde sucha a s tým spojeným rizikom nedoopelenia.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down