16.10.2012 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Príprava

Alfou a omegou používania moderných poľnohospodárskych strojov je ich spoľahlivosť a bezporuchovosť. Tá závisí od kvality prevedenia daných súčiastok, z ktorých sa traktor či iný stroj skladá.

Vzhľadom na vysokú nákupnú cenu musí stroj neraz pracovať non-stop, a to bez poruchy. Nie vždy to tak je. Častokrát sa objavia menšie či väčšie problémy, ktoré treba odstrániť, a to práve vtedy, keď to poľnohospodár najmenej potrebujeme. Čas na odstránenie poruchy hrá v tomto prípade rozhodujúcu úlohu. Tu potom nastupuje servisná starostlivosť o techniku.
Vynára sa ale otázka, koľko času treba na odstránenie danej poruchy. Ide o čas, kým servisný technik príde za strojom, diagnostikuje poruchu, prípadne pokiaľ dodajú náhradné diely na odstránenie poruchy. Na tieto problémy dnes už jestvujú riešenia. Vo svete začínajú fungovať systémy, pomocou ktorých dokáže výrobca diagnostikovať poruchu na diaľku bez akejkoľvek konzultácie s poľnohospodárom. Vie sa tak v dostatočnom časovom predstihu pripraviť na jej odstránenie a zaručiť v prípade vyskytnutia sa poruchy čo najkratší možný čas na jej odstránenie.
VLADIMÍR VOJTKA

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down