25.11.2022 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Problém neznámych a nezistených vlastníkov je podľa odborníkov treba riešiť

      Bratislava 25. novembra (TASR) - Problém neznámych a nezistených vlastníkov je treba riešiť. Zhodli sa na tom účastníci piatkovej Konferencie o pozemkovom práve. TASR o tom informovala Právnická fakulta Univerzity Komenského (UK) v Bratislave, ktorá za ňou stojí.


      O potrebe riešenia hovoril aj minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO). Avizoval prípravu návrhu zákona v spolupráci s Právnickou fakultou UK. Predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho zase apeloval na odbornosť a dôležitosť praxe pri zmenách pozemkovej legislatívy.
      Generálny riaditeľ sekcie civilného práva rezortu spravodlivosti Martin Maliar zdôraznil, že treba dať pozor, aký subjekt pôdu vlastní. Je podľa neho v záujme všetkých, aby sa efektívne využívala. Vladimír Uhlík z Komory pozemkových úprav upozornil, že práca s pozemkami neznámych a nezistených vlastníkov je veľmi problematická.
      Okrem nich sa konferencie zúčastnili aj zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska či iných dotknutých subjektov. Konferenciu príhovorom otvoril dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down