06.11.2014 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Producent cestovín rozširuje výrobu, prácu nájde 100 ľudí

Fabrika na výrobu cestovín v Spišskej Novej Vsi dnes spustila do prevádzky novú výrobnú halu aj s linkou.Investícia prinesie v prvej fáze 50 až 60 nových pracovných miest, v druhej fáze projektu pri trojzmennej prevádzke by sa mal počet nových zamestnancov ešte zvýšiť asi na sto.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. „Vďaka novej talianskej technológii si trúfame stať sa jedným z dôležitých hráčov na trhu v strednej Európe v segmente cestovín z čerstvých vajec,“ konštatoval generálny riaditeľ MPC Cessi, a. s., Peter Babjak.
Prácu v rozšírenej výrobe nájdu ľudia vo veku do 29 rokov, ktorí sú dlhodobo registrovaní na úrade práce. Nová výrobná linka je jediná svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Talianska firma ju vyrobila na mieru podľa požiadaviek spišskonovoveskej spoločnosti.
„Linka poskytne vysokú variabilitu tovarov a druhov vyrábaných cestovín od extrudovaných, valcovaných až po špeciálne regionálne tvary,“ zdôraznil Babjak.
Pri výrobe cestovín sa budú v novej hale používať čerstvé vajcia. Babjaka prekvapilo, že ich na domácom trhu nie je dostatok. Podľa neho bol problém zohnať množstvo vajec, ktoré potrebuje spišskonovoveská fabrika na svoju výrobu.

„Keď vznikla kríza zhruba pred pol rokom, producenti utlmili chovy a naozaj je momentálne na trhu nedostatok vajíčok. Verím, že ich aj táto naša investícia nakopne a naštartujú svoj proces produkcie,“ konštatoval. V Spišskej Novej Vsi potrebujú mesačne pri očakávanej výrobe asi 400.000 kusov vajec.
„Už v tomto období máme potvrdený záujem domácich a zahraničných odberateľov. Záujem o našu produkciu prejavili Rusi, Poliaci, Maďari a Švajčiari. O produkciu z tejto linky sa preto vôbec neobávam,“ uzatvoril generálny riaditeľ spoločnosti s tým, že nová investícia by mala zvýšiť predaj a produkciu cestovín o 3000 až 4000 ton ročne.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down