27.08.2014 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Produkcia pekárenských výrobkov je podľa priemyselných pekárov ohrozená

Ďalšia produkcia pekárenských výrobkov je v súčasnosti vážne ohrozená, a to najmä z dôvodu vysokého tlaku odberateľov na ich ceny. Pekári svoje výrobky predávajú dlhodobo s prehlbujúcou sa stratou, v dôsledku čoho je okrem vyše 3000 pracovných miest ohrozená aj dostupnosť čerstvých výrobkov dennej spotreby. Uviedli to predstavitelia Únie priemyselných pekárov Slovenska (ÚPPSR).

BRATISLAVA. "V súčasnosti pekári pod tlakom trhu predávajú svoje výrobky pod ekonomicky oprávnené náklady a vykazujú obrovské straty. Tento stav si už vyžaduje pomoc a podporu ministerstva. Preto sme považovali za potrebné priamo informovať rezortného ministra Ľubomíra Jahnátka o situácii v našom výrobnom odbore," konštatoval predseda ÚPPSR Slavomír Moravčík.

ÚPPSR bude podľa neho pravidelne a transparentne informovať verejnosť o skutočných pomeroch v odvetví a formou odporúčaní pracovať na vytvorení rozumnej cenovej politiky a stabilizácii trhu tak, aby neprišlo k nahradeniu čerstvých výrobkov, najmä rožku a chleba, mrazenými výrobkami zo susedných trhov.

"Ak nedôjde v krátkom čase k stabilizácii trhu, priemyselní pekári nebudú ďalej schopní zabezpečovať výrobu a distribúciu pekárenských výrobkov. Ak by sa z tohto dôvodu zvýšil dovoz mrazených produktov, okrem zániku pracovných miest by prišlo k absolútnej zmene základných stravovacích návykov obyvateľov Slovenska, čo považujeme za veľmi negatívny jav," dodal Moravčík.

Únia priemyselných pekárov Slovenska je záujmové združenie právnických osôb - podnikateľských subjektov podnikajúcich v oblasti priemyselného pekárenstva. Vznikla 24. júna 2014. Členovia únie svojimi výrobkami denne zásobujú celé Slovensko s pokrytím viac ako 70 % trhu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down