15.04.2020 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Programové vyhlásenie je prienikom volebných programov strán koalície

Programové vyhlásenie vlády (PVV) na roky 2020 až 2024 je prienikom volebných programov všetkých strán koalície. Práve týmito programami presvedčili koaličné strany občanov Slovenska vo voľbách. Uviedol to Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na stredajšie vyjadrenia predstaviteľov Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv (RPPS) SR.

BRATISLAVA. Prípravy PVV sa podľa Machalíka zúčastnili experti za agrosektor všetkých koaličných strán. Už samotné programy koaličných strán pritom vznikali v spolupráci s poľnohospodárskou a potravinárskou samosprávou.
"Pre agropotravinársky sektor preto PVV nemôže byť žiadnym prekvapením. Ide jasne v línii zvyšovania potravinovej sebestačnosti Slovenska, spravodlivého prístupu aj k malým a mladým farmárom a ekologizácii slovenského poľnohospodárstva," dodal Machalík.
RPPS SR v stredu uviedla, že je rozhorčená z postupu MPRV SR pri príprave kľúčového dokumentu, akým je Programové vyhlásenie vlády SR pre roky 2020 až 2024 v oblasti agropotravinárstva. Nečakané odignorovanie názoru piatich relevantných agropotravinárskych samospráv na Slovensku je podľa RPPS v príkrom rozpore s ešte nedávnymi vyjadreniami rezortného ministerstva, ktoré chcelo do diskusie o programovom vyhlásení zahrnúť aj zástupcov poľnohospodárov a potravinárov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down