22.07.2016 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Progresívne aj osvedčené riešenia v ochrane rastlín

K tradičným vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa patrí spoločnosť BASF Slovensko, ktorá každoročne v oblasti ochrany rastlín prináša nové účinné prípravky posúvajúce úroveň ochrany proti škodlivým činiteľom prostredia v meniacich sa podmienkach prostredia.

„Do obilnín sme v tomto roku uviedli dva nové prípravky, ktoré predstavujeme v demonštračných pokusoch v pšenici a v jačmeni: herbicíd Biathlon® 4D a fungicíd Adexar® Plus,“ predstavil novinky Ing. Marián Čeleš, zástupca spoločnosti BASF Slovensko.

Biathlon® 4D je registrovaný proti širokému spektru dvojklíčnolistových burín do všetkých jarných a ozimných obilnín so širokým aplikačným oknom - BBCH 13 až 39. „Pre pestovateľov a ich prax prináša štyri zásadné bonusy: flexibilitu aplikácie, nezávislosť na počasí, výbornú miešateľnosť a účinnosť na široké burinové spektrum,“ uviedol M. Čeleš.

Biathlon® 4D sa môže kombinovať s fungicídnym ošetrením (Capalo®, Adexar®), DAM 390 (vtedy neaplikovať Dash®), regulátormi rastu napr. Medax®Top. Biathlon® 4D sa odporúča aplikovať s prípravkom Dash®, ktorý zvyšuje pokrytie listov burín a urýchľuje nástup účinnosti herbicídu s tým, že zrážky 90 minút po aplikácii nezmyjú herbicíd z listov burín.

Synergický účinok florasulamu a tritosulfuronu v Biathlon-e® 4D efektívne rieši kompletné burinové spektrum v obilninách ako sú mrlíky, hluchavky, pakosty, láskavce, nevädza, lipkavec, horčica, mak vlčí, rumančekovité, hviezdica, veroniky, atď., čo preukázal aj v samotných pokusoch.

Adexar® Plus je trojzložkový fungicídny prípravok s novou skupinou účinných látok SDHI. Uplatnenie našiel okrem jačmeňa aj v tvrdých pšeniciach, kde bývajú nároky na ochranu mimoriadne vysoké. Aplikuje sa hlavne v BBCH 37 - 49, bez problémov dokáže udržať zdravý porast po dobu 5 týždňov.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down