22.07.2016 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Progresívne v ochrane poľných plodín

Jednou z popredných spoločností tradične zúčastňujúcich sa Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou je Dow AgroSciences, ktorá aj tento rok priniesla efektívne riešenia ochrany najdôležitejších poľných plodín, ako sú obilniny, repka, kukurica a ďalšie plodiny.

„Naše nosné prípravky sú v segmente obilnín, kde pokrývame celkovú herbicídnu, insekticídnu a fungicídnu ochranu,“ uviedol Ing. Jozef Šipek, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Dow AgroSciences na Slovensku a dodal: „Z fungicídov na ochranu obilnín by som vyzdvihol Lynx, Apel a Limit, predovšetkým však skutočnú špičku vo fungicídnej ochrane listového aparátu hustosiatych obilnín na našom trhu – trojzložkový fungicíd Allegro Plus.“

„V pokusných variantoch pšenice ozimnej bol aplikovaný herbicíd Mustang Forte v dávke 1,0 liter na hektár. Trojkombinácia účinných látok likviduje aj ťažko ničiteľné buriny napr. lipkavec, fialky, pichliač roľný, rumančekovité buriny a pod., pôsobí aj na mnohé prerastené burinové druhy,“ uviedol J. Šipek a k termínu aplikácie dodal: „V pšenici ozimnej sa aplikuje ihneď na jar po obnovení vegetácie po zimnom období s možnosťou použitia až do 2. kolienka obilniny, čo je skutočne široké aplikačné okno a tým poskytuje významnú výhodu pre samotného pestovateľa.“

V pokusoch v jačmeni jarnom bol opäť aplikovaný herbicíd Mustang Forte, ktorý spoľahlivo zlikvidoval kompletné spektrum dvojklíčnolistových burín v dávke 0,8 litra na hektár. Nasledovali fungicídne ošetrenia prípravkami ako Apel v dávke 1,0 litra na hektár, alebo tiež v ďalšom variante Limit v dávke 0,6 litra na hektár. Na ošetrenie klasu, prípadne aj do kvetu obilnín sa osvedčila TM kombinácia Lynx a Limit, každý v dávke 0,4 litra na hektár. V oboch variantoch bol proti kohútikom aplikovaný insekticíd Rafan v dávke 0,1 litra na hektár.

Repka je ďalšou dôležitou plodinou pre slovenských pestovateľov s ponukou komplexného ošetrenia z portfólia spoločnosti. Najširšiu účinnosť proti burinám poskytuje delená preemergentná aplikácia prípravkov Autor alebo Cirrus CS a následne podľa potreby postemergentne Galera Jeseň.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down