01.05.2013 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Projekt Kvalita z našich regónov podporuje už aj aplikácia do smartfónov

Na podporu predaja a kontrolu dodržiavania pravidiel projektu Kvalita z našich regiónov (KzNR) slúži špeciálna aplikácia do smartfónov, ktorá je určená pre slovenských spotrebiteľov.

"Aplikáciu s názvom KzNR si jednoducho a zadarmo môže každý spotrebiteľ stiahnuť v AppStore či GooglePlay, alebo prostredníctvom QR kódov," uviedla v utorok (30.4.) na tlačovej besede autorka tohto projektu a členka predstavenstva Zväzu obchodu a cestovného ruchu (ZOCR) SR Bohumila Tauchmannová.
      Pomocou aplikácie si podľa nej môže každý spotrebiteľ overiť, či výrobok nesie ochrannú známku KzNR oprávnene. "Ak má výrobok oprávnenie používať ochrannú známku KzNR, tak na displeji smartfónu sa spotrebiteľovi objavia informácie o výrobku. Stačí pritom len nasnímať čiarový kód tovaru, ktorý má označenie s ochrannou známkou KzNR," spresnila.
      "Ak spotrebiteľ zistí akékoľvek nezrovnalosti pri používaní ochrannej známky KzNR, tak môže túto skutočnosť oznámiť cez aplikáciu, a to v časti Hlásenie neoprávneného používania," dodala Tauchmannová s tým, že aplikácia umožňuje zároveň každému plnoletému občanovi SR alebo organizácii prihlásiť sa on-line do občianskeho združenia Kvalita z našich regiónov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down