23.08.2020 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proti hrabošom ošetrujte čo najskôr

O hrabošoch sa toho už popísalo veľa, skutočnosť je taká že jeho škodlivosť tu stále pretrváva. Nepodceňujte tohto škodcu ani v súčasnosti, po zbere obilnín a repky, ale zasiahnite proti nemu čo najskôr, nedovoľte aby sa rozmnožil do takej miery, že nebudete zvládať vkladanie návnad do nor. Autorizovaný je rodenticíd Stutox-II, ktorého používanie končí až 30. októbra 2026.

Signalizačná správa

Popis

Prípravok Stutox-II obsahuje účinnú látku fosfid zinočnatý, rýchlo pôsobiaci jed, ktorý je rozpustný v kyselinách (napr. kyselina žalúdočná). Po požití sa rozklad látky uskutočňuje v žalúdku na fosfín. Fosfid zinočnatý má nepríjemný cesnakový zápach. Plyn je vysoko toxický pre organizmy, ktoré podliehajú oxidačnému dýchaniu. Ako silné redukčné činidlo inhibuje intracelulárne oxidačné procesy redukciou centrálneho iónu železa v hemoglobíne.

Je to rodenticíd vo forme návnady k priamemu použitiu na ničenie hraboša poľného v poľných porastoch: na poľnohospodársku pôdu, poľné plodiny, pasienky, ihličnaté a listnaté dreviny, vinič, ovocné plodiny, zeleninu a okrasné rastliny. Dávkuje sa vždy rovnako 2 až 4 pelety na jeden otvor z nory, maximálne 2 kg na hektár. Nesmie sa aplikovať rozmetaním! Platí zákaz leteckej aplikácie! Maximálny počet aplikácií je trikrát.

Zásady použitia:

  1. Prípravok aplikujte hlboko do aktívnych nôr. V rámci jednej kolónie hrabošov odporúčame aplikovať prípravok do 3 až 5 nôr.
  2. Na jedno aplikačné miesto je možné vložiť maximálne 4 pelety (do nory), maximálna dávka na hektár je 2 kg.
  3. Mŕtve hraboše zakopte, resp. spáľte na vyhradenom mieste mimo dosahu detí!

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down