17.01.2023 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvá flotačná pneumatika Michelin pre postrekovače

Po spustení predaja MICHELIN SPRAYBIB CFO (Cyclical Field Operation) na začiatku roka 2022, Michelin teraz predáva novú dimenziu: MICHELIN SPRAYBIB CFO VF710/60R46. Navrhnutá pre samohybné postrekovače, je prvou nízkotlakovou flotačnou pneumatikou v rade MICHELIN SPRAYBIB CFO.

Táto pneumatika s priemerom 2,05 m ponúka vysokú úroveň produktivity, pomáha chrániť pôdu, a ponúka veľmi dobrú stabilitu postrekovačom s veľkokapacitnými nádržami.

„Toto je prvá flotačná pneumatika v Rad MICHELIN SPRAYBIB CFO. Bola vyvinutá tak, aby spĺňala požiadavky vlastníkov strojov a výrobcov čaká. Ich túžba bola citeľná, keď niektorí konštruktéri už testovali prototypy týchto pneumatík na svojich strojoch s cieľom homologizovať ich ako príslušenstvo OEM,“ uviedol po predstavení Ludovic Labeaume, manažér pre poľnohospodárske produkty v Micheline.

Vyššia nosnosť pre vyššiu produktivitu

Rad MICHELIN SPRAYBIB CFO zvyšuje nosnosť pri cyklických operáciách na poliach pri rýchlostiach dosahujúcich až 30 km/h až o 14 %. Vývoj novej pneumatiky umožňuje zvýšenie zaťaženia na nápravu na 1,3 metrickej tony (v závislosti od rozmeru pneumatiky). Vyvinutá pre použitie v teréne pri ešte nižších tlakoch hustenia, optimalizovaná stopa pneumatiky MICHELIN SPRAYBIB CFO umožňuje získať až o 20 % väčšiu trakciu. Zvýšená bola aj maximálna rýchlosť zavedením indexu rýchlosti E v niektorých rozmeroch (do 70 km/h).

Vďaka svojim drážkam, ktoré sú širšie, robustnejšie a početnejšie ako na štandardnej pneumatike sa rad MICHELIN SPRAYBIB CFO môže pochváliť dlhšou životnosťou.

Zníženie tlakov pre ochranu pôdy

Vďaka pokročilému dizajnu, ktorý kombinuje technológiu VF a štandardy CFO, môže byť hustiaci tlak pneumatiky MICHELIN SPRAYBIB CFO znížený na 0,7 bar pre cyklické použitie na poli, s cieľom znížiť zhutnenie pôdy. Pre malé postrekovače je minimálny tlak hustenia pre pneumatiky MICHELIN SPRAYBIB CFO teraz 0,8 bar oproti 1,8 baru, ktorý bol určený pre prvú generáciu pneumatík MICHELIN SPRAYBIB (v závislosti od rozmeru).

Nízky tlak tiež zlepšuje pohodlie obsluhy

Vďaka svojej schopnosti pracovať pri nízkom tlaku, ktorý je až o 0,7 bar nižší než u predchodcu a vďaka VF technológii dokážu pneumatiky MICHELIN SPRAYBIB CFO tiež minimalizovať vibrácie prenášané na vodiča.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down