25.11.2020 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvé zasadnutie Rady pre tvorbu Národného lesníckeho programu bolo online formou

Prvým zasadnutím rady sa začali oficiálne rokovania zainteresovaných strán o novom Národnom lesníckom programe SR pre obdobie rokov 2022 – 2030.

BRATISLAVA. Program bude vychádzať zo vstupnej správy, ktorú vedenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR schválilo ešte v decembri minulého roka. Stretnutie viac ako 60 odborníkov sa vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu uskutočnilo v online priestore, informovala o tom hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá.
Členovia rady sa podľa hovorkyne zhodli, že mnohé v súčasnosti otvorené problémy lesov, ochrany prírody, rozvoja vidieka a na to nadväzujúcich odvetví by nemali byť riešené rezortne, ale v úzkej spolupráci viacerých rezortov a zainteresovaných skupín.
Na zasadnutí sa zúčastnili zástupcovia ústredných orgánov štátnej správy, štátnych podnikov lesného hospodárstva, vlastníkov a obhospodarovateľov neštátnych lesov, stavovských organizácií a príspevkových organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti MPRV SR a Ministerstva životného prostredia SR. Ďalej zástupcovia vedecko-výskumnej a akademickej obce, mimovládnych organizácií, priemyslu v oblasti spracovania dreva, zamestnávateľov, spracovateľov programov starostlivosti o lesy, vodohospodárov, samospráv a odborových zväzov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down