29.09.2020 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvý z nového radu traktorov Deutz-Fahr predstavený

Nemecký výrobca traktorov Deutz-Fahr sa po dlhšej odmlke opäť prebudil a prináša novinku vo forme traktora vyššej kategórie. Novinka s takmer 300 konskými silami bola predstavená, ako inak, počas online tlačovej konferencie.

Nový model nesie označenie Deutz-Fahr 8280 TTV. Zámerom výrobcu bolo vyplniť medzeru vo svojom portfóliu, ktorá ostala medzi „sedmičkovými a deviatkovými“ traktormi. Novinka bude vychádzať z fabriky v nemeckom Lauingene  fanúšikovia tejto značky sa majú zrejme na čo tešiť. Výrobca totiž nový traktor prezentuje ako stroj prešpikovaný najpokročilejšími technológiami a nálepkou „Made in Germany“. Model 8280 TTV bol inžiniermi navrhnutý tak, aby bol využiteľný pre aplikáciu vo väčšine prác v poľnohospodárstve a zároveň ponúkal vysoký výkon. Túto dôležitú vlastnosť dopĺňa konektivita na úrovni najmodernejších konkurenčných strojov, pohodlie a vysoká spoľahlivosť, ktorou sú nemecké stroje preslávené.

Model 8280 TTV je vybavený 6,1-litrovým 6-valcovým motorom DEUTZ spĺňajúcim emisné normy Stage V. Maximálny výkon motora je až 214 kW (287 koní) a poskytuje pôsobivý maximálny krútiaci moment 1 226 Nm. Podľa výrobcu je motor navrhnutý tak, aby ponúkal vynikajúci výkon a vysokú úroveň účinnosti. Dvojité turbo a systém CommonRail pri tlaku 2 000 bar zaisťuje okamžitú, pohotovú odozvu, výkon a dodávku krútiaceho momentu na kolesá traktora. Inovatívne pohonné ústrojenstvo je výsledkom dlhoročných skúseností a niekoľkoročného výskumu spoločnosti. Ako je každému známe, výrobca patrí do skupiny SDF a využíva tak novú plynulú prevodovku koncernového výrobcu SDF T7780. Viacstupňová epicyklická prevodovka bola inteligentne spojená so spojkou a dvoma hydrostatickými jednotkami pre vytvorenie nového systému Compound Concept, ktorý ponúka špičkový výkon v oblasti riadenia toku energie, účinnosti a trakčnej sily.

Deutz-Fahr 8280 TTV ponúka dynamický výkon a môže sa pochváliť úžasným zrýchlením (a maximálnou rýchlosťou až 60 km / h), postupným spomaľovaním, či bleskurýchlou reakciou na zmeny zaťaženia. Predné suché kotúčové brzdy, dvojstupňový predný vývodový hriadeľ, tri rýchlostné režimy zadného vývodového hriadeľa, CleanOil hydraulický systém s prietokom 210 l / min - s pôsobivým 90 l odnímateľným hydraulickým olejom, zadný zdvih až 11 100 kg a vysoké maximálne prípustné zaťaženie (16 ton) zaisťujú maximálnu všestrannosť stroja a jeho mimoriadny výkon. Model 8280 TTV bol navrhnutý pre použitie s pneumatikami s priemerom až do 2,05 m, vďaka čomu je výrobca schopný ho vybaviť pneumatikami s rozmerom 710/70r42.

Vysoká úroveň konektivity

Konektivita sa dnes stáva jedným z kľúčových bodov pre optimalizáciu a riadenie poľnohospodárstva, dokonca aj na diaľku.). So systémom CFS (Connected Farming System), poskytuje nový traktor Deutz-Fahr 8280 TTV vysokú produktivitu a efektivitu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down