09.05.2014 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pýtajme si radšej slovenské

Projekt Kvalita z našich regiónov sa už po niekoľko rokov cieľavedome snaží vychovávať spotrebiteľov k tomu, aby pri nákupe výrobkov – medzi iným i potravín – dávali prednosť tým, ktoré boli vyrobené na Slovensku. O najnovších aktivitách a plánoch v utorok informovali tvorcovia tohto projektu novinárov v Bratislave.

BRATISLAVA. Na tlačovej besede sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MP SVaR) SR Branislav Ondruš a predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Dvonč, ktorý je zároveň aj primátorom Nitry.

„Nášmu ministerstvu je projekt, zameraný na podporu predaja slovenských poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov sympatický; nazdávame sa, že v ekonomike Slovenska by sme sa mali zamerať na tie odvetvia, v ktorých máme silné tradície. Poľnohospodárstvo a potravinárstvo k nim určite patria. Aj keď si uvedomujeme, že po našom vstupe do EÚ predovšetkým potravinárstvo pod tlakom konkurencie zaznamenalo značný pokles,“ konštatoval B. Ondruš. Zároveň pripomenul, že práve v agrárnom odvetví aj MP SVaR SR vidí priestor na vytváranie nových pracovných miest.

Predseda ZMOS-u Jozef Dvonč  pripomenul, že v novom programovacom období na roky 2014 – 2020 príde k presunu 380 miliónov eur z II. piliera do I. piliera, v dôsledku čoho bude ochudobnený Program rozvoja vidieka, ale na druhej strane by tieto prostriedky mohli a mali posilniť rozvoj poľnohospodárskej výroby, predovšetkým  živočíšnej a špeciálnej rastlinnej výroby.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down