27.03.2013 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

R. FICO: Nemáme žiaden záujem zúčastňovať sa na kampani proti poľským potravinám

Slovenský premiér Robert Fico dnes na tlačovej konferencii po skončení rokovania s poľskými kolegami v Poprade zdôraznil, že Slovensko nemá žiaden záujem zúčastňovať sa na kampani proti poľským potravinám.

"Veľmi nám záleží na tom, na Slovensku aj v Poľskej republike, aby sme oddeľovali nepoctivých predajcov potravín od poctivých. Som presvedčený, že absolútna väčšina výrobcov potravín v rámci veľmi ťažkého konkurenčného boja dodržiava pravidlá hry, ale vždy sa nájdu nejaké čierne ovce," zdôraznil Fico.
      Preto požiadal ministrov pôdohospodárstva, aby mali akýsi červený telefón a keď sa čosi vyskytne, aby komunikovali a reagovali. Viackrát zdôraznil, že slovenská vláda nemá žiadny záujem na kampani proti poľským potravinám.
      "Na druhej strane, keď sa vyskytne prípad, keď by išlo o výrobu chybných potravín, na to sú ministri, aby to riešili a prijali príslušné opatrenia vrátane sankcií voči konkrétnym výrobcom," upozornil premiér.
      Slovensko podľa neho má záujem na dobrých vzťahoch s Poľskou republikou a na dobrom a efektívnom mechanizme vzájomného varovania sa a riešenia situácie. "Slovenská vláda sa nebude zúčastňovať na žiadnej kampani proti žiadnej krajine pokiaľ ide o kvalitu produkcie," uzavrel premiér.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down