17.09.2021 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rad MF 6S poskytuje výkon a inteligentnú prevádzku

Massey Ferguson, globálna značka koncernu AGCO oznamuje uvedenie nového radu MF 6S, ktorý rozširuje „novú éru" vyššieho užívateľského zážitku, konektivity a inteligentného poľnohospodárstva v segmente s výkonom 135 až 180 konských síl. Tieto nové traktory, nielen sledujú nový, moderný rodinný neo-retro štýl, ale prinášajú aj výrazne vyššiu úroveň komfortu a ovládania.

Nové, univerzálne traktory radu MF 6S sa vyznačujú svojou kompaktnosťou a súhrou výkonu a manévrovacích schopností, ktoré je možné využiť pre splnenie akejkoľvek úlohy. Na svoju veľkosť ponúkajú výnimočný výkon, sú ľahké, ale nesmierne silné a ponúkajú najlepší pomer výkonu a hmotnosti vo svojej triede spolu s veľkou maximálnou prípustnou hmotnosťou a celkovou maximálnou hmotnosťou jazdnej súpravy. Úplne nový rad MF 6S bude k dispozícii vo viacerých výbavách - Essential, Panoramic, Efficient a Exclusive. Spolu so širokou škálou voliteľnej výbavy tak Massey Ferguson umožňuje zákazníkovi prispôsobiť si svoj traktor tak, aby zodpovedal ich špecifickým požiadavkám a možnostiam.

Kompaktný, výkonný a všestranný

Päť traktorov so štvorvalcovými motormi s výkonom od 135 k do 180 k (150 k až 200 k s EPM) radu MF 6S ponúka rovnaké vynikajúce výkonové charakteristiky ako rad MF 6700 S, ktorý v portfóliu výrobcu nahrádzajú. Rovnako, ako jeho predchodcovia, poskytuje aj nový rad MF 6S výkon a krútiaci moment väčšieho šesťvalcového motora, ale so všetkými výhodami menšieho traktora.

S radom MF 6S prináša Massey Ferguson vysoký komfort a lepšie ovládanie. Nová klimatizácia udržuje kabínu chladnejšiu, a vďaka ďalším zmenám je kabína teraz tiež tichšia (70 dB). Traktory získavajú tiež zásadné nové funkcie, ovládacie prvky a konektivitu, prvýkrát predstavené prostredníctvom priekopníckej vlajkovej lode MF 8S.

Obsluha ocení nové, komfortnejšie a pneumaticky odpružené sedadlo dostupné v štandardnej verzii. Voliteľné vyhrievané sedadlo s čalúnením z pravej kože a vylepšenou ventiláciou je vybavené systémom DDS - Dynamic Damping System s bočným stabilizačným odpružením, ktoré automaticky reaguje na rázy podľa ich intenzity. Pri verziách Exclusive a Efficient je k dispozícii aj nová lakťová opierka, ktorá je spojená so sedadlom a obsahuje všetko, čo vodič potrebuje na ovládanie motora, prevodovky, hydraulickej sústavy, závesu a vývodového hriadeľa, vrátane ovládačov rádioprijímača a telefónu. Ďalším zlepšením v oblasti komfortu je na želanie dodávané mechanické, alebo aktívne mechanické odpruženie kabíny a tiež odpružené zavesenie prednej nápravy. Pre prácu s čelným nakladačom je k dispozícii voliteľná presklená strecha Visio, ktorá poskytuje najlepší výhľad pri manipulačných prácach a nerušený výhľad na bremeno v celom rozsahu zdvihu.

Všetky hlavné funkcie traktora sú ovládané pomocou jediného, nového joysticku Multipad kompatibilného s ISOBUS. Táto ľahko ovládateľná páka obsahuje nový kolískový prepínač ovládania závesu, nastavenie tempomatu, predvoľby jazdných režimov a aktiváciu navádzania MF Guide. Taktiež obsahuje mikro joystick pre ovládanie dvoch elektrických externých ventilov.

Ďalším voliteľným zariadením je jedinečný multifunkčný joystick ponúkajúci jednoduché a pohodlné ovládanie čelného nakladača, alebo predného trojbodového závesu. Ovláda nielen externé ventily, ale umožňuje vodičovi tiež meniť smer a rýchlosť jazdy traktora.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down