27.09.2019 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rad noviniek od Väderstad-u

Veľtrh Agritechnica 2019, na ktorý sa svedomito pripravuje každý svetový výrobca poľnohospodárskej techniky sa nezadržateľne blíži. Verejnosť bude mať v nemeckom Hannoveri po prvý krát možnosť zhliadnuť množstvo noviniek, ktoré si výrobcovia pripravili na nasledujúce dva roky. Naša redakcia však mala možnosť nazrieť za oponu skôr, ako dôjde k ich odhaleniu, a tak Vám medzi prvými prinášame sériu reportáží o chystaných novinkách.

Veľtrh Agritechnica 2019, na ktorý sa svedomito pripravuje každý svetový výrobca poľnohospodárskej techniky sa nezadržateľne blíži. Verejnosť bude mať v nemeckom Hannoveri po prvý krát možnosť zhliadnuť množstvo noviniek, ktoré si výrobcovia pripravili na nasledujúce dva roky. Naša redakcia však mala možnosť nazrieť za oponu skôr, ako dôjde k ich odhaleniu, a tak Vám medzi prvými prinášame sériu reportáží o chystaných novinkách.

Prečo prichádzať o 8 %?

Aj takúto otázku si položili inžinieri švédskeho Väderstadu, a práve prostredníctvom nej sa dostávame k druhej novinke, ktorú si výrobca pripravil na November. Jedná sa o úplne novú funkciu pre sejacie stroje Tempo V, ktorá nesie názov WideLining. Už teraz ho môžeme nazvať priekopníkom, pretože sa jedná o prvý dostupný systém na trhu, ktorý sa stará o vytváranie koľajových riadkov, a to bez vypínania jednotlivých výsevných jednotiek. To znamená, že odteraz už žiadne semeno nevyjde na zmar.

Odteraz bude omnoho jednoduchšie vykonávať hnojenie kukurice vo vyšších rastových fázach a to dokonca bez strát na úrode. Namiesto vypínania jednotlivých výsevných jednotiek vytvára systém WideLining automaticky koľajové riadky so šírkou 1050 mm, a to zmenou medziriadkovej vzdialenosti za pomoci hydraulického systému. Po aktivácii v systéme Väderstad E-Control v iPad-e prebieha zmena nastavenia automaticky. Podľa zástupcov spoločnosti nájde tento systém využitie najmä pri zakladaní porastu silážnej kukurice, kedy dokáže vysiať o 8,3 % viac jedincov v porovnaní s konkurenčnými technológiami. Do predaja sa dostane už v polovici budúceho roka.

Aplikácia pre smartfóny

Spoločnosť Väderstad ponúka bezdrôtové prepojenie stroja s iPadom pre komunikáciu s individuálne ovládanými výsevnými jednotkami už od roku 2013. Doteraz však bolo dostupné len vo forme aplikácie pre iPady, s ktorými nie je vždy najpohodlnejšie pohybovať sa mimo kabíny traktora. Novinkou bude možnosť vybaviť svoj smartfón bezplatnou aplikáciou, ktorá bude dostupná pre systémy iOS a Android koncom roka 2020. Tá umožní obsluhe vykonať kalibráciu sejačky za pomoci smartfónu. Prostredie aplikácie a jej obsluha sú veľmi intuitívne. „Ak obsluha často mení parcely, alebo vysieva rôzne plodiny, aplikácia E-Control Mobile mu ušetrí drahocenný čas. Zvlášť výhodným bude využívanie tejto aplikácie počas hektických období a na svoje si teda prídu najmä službári,“ uviedol Vilhelm Ektander.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down