Rad T7 má novú vlajkovú loď

Výkonné kolesové traktory, ktoré by dokázali pracovať v agregácii s náradím s veľkým pracovným záberom dnes nesmú chýbať na žiadnom väčšom poľnohospodárskom podniku. Jednotliví výrobcovia sa tak dnes v konkurenčnom prostredí snažia ponúkať čoraz výkonnejšie stroje, ktoré uspokoja potreby veľkých fariem. Jedným z nich je aj spoločnosť New Holland, ktorá na Agritechnice predstavila svoj najvýkonnejší konvenčný kolesový traktor T7 Heavy Duty, ktorý ponúkne celých 340 k, množstvo zaujímavých funkcií vrátane integrovaného ovládania lisu, či balíčka Uptime Pack Plus, ktorý prinesie zákazníkovi predĺženú záruku.

Nový traktor s výkonom 340 koní (maximálny výkon) zdedil svoj dizajn a kľúčové vlastnosti po osvedčených traktoroch T7.290 HD s výkonom 288 koní (max.) a T7.315 HD s výkonom 313 koní (max.). Spomínané modely zostávajú v ponuke výrobcu, avšak novinka T7.340 HD ponúka vyšší výkon v rámci rovnakých rozmerov a hmotnosti. Traktor prichádza aj s novou technológiou, ktorá bola prvýkrát použitá na nedávno uvedenom modeli T7.300 LWB, najväčšom traktore v ponuke pod radom T7 HD. 

„Poľnohospodári a službári v celej Európe hľadajú čoraz viac vyšší výkon traktorov skonštruovaných v kompaktnom balení, aby poskytli vysoký pomer výkonu a hmotnosti, lepšiu manévrovateľnosť a vyššiu úsporu paliva," hovorí Oscar Baroncelli, vedúci oddelenia traktorov a teleskopických nakladačov New Holland Agriculture a dodáva: „Presne na to sa zamerali naši konštruktéri pri vývoji nového modelu T7.340 HD. Veríme, že ponúka balík výkonu, rozmerov a inteligencie, ktorý zákazníci hľadajú, aby im pomohol zvýšiť produktivitu ich podniku."  Model T7.340 HD, ktorý rozširuje ponuku modelov HD smerom do segmentu vysokých výkonov, je poháňaný motorom FPT Industrial ECOBlue HI-eSCR2 Stage V NEF so 750-hodinovými servisnými intervalmi, ktoré sú až o50% dlhšie ako u niektorých konkurentov. Vďaka modernizovanej hlave valcov, piestom a chladeniu je maximálny krútiaci moment motora 1 353 Nm a za všetkých podmienok dosahuje maximálny výkon 340 koní, aby poskytol vlastnosti potrebné pre náročné aplikácie s vývodovým hriadeľom. T7.340 HD má najväčšiu palivovú nádrž v tomto segmente (630 l), pre dlhší čas medzi jednotlivými dotankovaniami.

Plynulá prevodovka New Holland AutoCommand s maximálnou rýchlosťou 50 km/hod. ťaží z modernizácie hnacieho ústrojenstva vrátane hydraulickej jednotky s vyšším prietokom a nových prevodoviek, ako aj zadného diferenciálu s vyššou kapacitou, čo prispieva k vyššiemu výkonu na trojbodovom závese pri ťažkých poľných prácach. Výsledkom je kombinácia vysokého výkonu a manévrovateľnosti traktora strednej veľkosti, ako aj zvýšený pomer výkonu k hmotnosti. Požiadavky na manipuláciu s náradím spĺňa zadný záves so zdvihovou kapacitou 11 058 kg, voliteľný predný záves s kapacitou 6 016 kg, až päť zadných hydraulických ventilov a až tri predné ventily, ktoré sú napájané hydraulickým systémom s uzavretým okruhom s prietokom 165 alebo voliteľným 220 l/min. Otáčky rozšíreného pohonu vývodového hriadeľa sú 540, 540E, 1 000 a 1 000E za minútu, aby vyhovovali rôznym aplikáciám, zatiaľ čo predný vývodový hriadeľ ponúka otáčky 1 000 a 1 000E, čím sa maximalizuje úspora paliva pri úlohách s nízkym výkonom. 

Spolu s dvoma menšími traktormi T7 HD využíva nový T7.340 HD výhody technológie predstavenej na najväčšom modeli v nižšom rade, nedávno uvedenom modeli T7.300 s technológiou PLM Intelligence. Patrí sem integrované ovládanie veľkého lisu na hranaté balíky, ktoré zvyšuje komfort obsluhy optimalizáciou interakcie medzi traktorom a agregovaným lisom. Tým, že predvída kompresný zdvih lisu, udržiava konzistentnejšie otáčky motora a vývodového hriadeľa, znižuje pohyb kabíny o 15 % a znižuje spotrebu paliva až o 12 % počas cyklu lisovania. Model T7.340 HD zavádza aj vyššiu úroveň konektivity do radu T7 HD.  Integruje systém Tractor Implement Management, ktorý umožňuje prenos informácií do a z pripojeného kompatibilného náradia s cieľom zvýšiť produktivitu tým, že poskytuje určitý stupeň kontroly nad traktorom - napríklad automatickú zmenu pojazdovej rýchlosti v závislosti od hustoty biomasy pri lisovaní.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down