01.10.2010 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Radošinské hody poľnohospodárov

V stredu 8. septembra 2010 sa v Radošine konal už v poradí druhý ročník akcie s názvom Radošinské hody, ktorú pripravila spoločnosť Ematech ako poďakovanie pre svojich skalných zákazníkov. V areály svojho strediska okrem iného firma predstavila aj niekoľko noviniek zo svojho predajného sortimentu. Svoju premiéru tu mal jeden manipulátor značky MERLO a štyri traktory DEUTZ-FAHR.

Podujatie malo svojim spôsobom vynahradiť zákazníkom neúčasť spoločnosti na Agrokomplexe, čo sa celkom iste podarilo. Po minuloročnej premiére sa veľkému záujmu tešila najmä súťaž, v ktorej si súťažiaci zmerali sily v zručnosti v jazde s manipulátormi s názvom „MERLO CUP“. Majitelia, ale i všetci tí, ktorí s týmito strojmi pracujú počas celého roka mali možnosť ukázať svoju šikovnosť na náročnej trati, ktorá pozostávala z niekoľkých neľahkých disciplín. Súťažiaci museli predviesť širokú paletu svojich predností. Presnosť, rýchlosť či zručnosť boli len niekoľkými z potrebných vlastností pri zdolávaní trate. Jazdilo sa na manipulátore značky MERLO PANORAMIC P32.6L. Víťazom sa stal pán Daniel Chrvala z podniku PD Dolné Dubové, ktorý získal motorovú pílu, pohár Merlo Cup 2010 a pre podnik získal poukaz na bezplatnú servisnú údržbu.

Predstavené novinky

Tí, ktorí práve nesúťažili sa mohli venovať novinkám, ktorých nebolo vôbec málo. Pozornosť pútal teleskopický manipulátor P25.6, ktorý sa mohol pochváliť skutočne zaujímavými parametrami. Pod kapotou sa skrýval vznetový, kvapalinou chladený a turbodúchadlom preplňovaný radový štvorvalec s výkonom 75 konských síl. Parametre hydrauliky zdobilo zubové čerpadlo s výkonom 80 litrov za minútu s prevádzkovým tlakom 210 barov a výložník so zdvihom 5,9 metra, ktorý si dokáže poradiť s maximálnou nosnosťou 2500 kilogramov. Kabína sa môže pochváliť titulom „najväčšia na trhu“ s 995 milimetrovou vnútornou šírkou a vynikajúcim výhľadom až 360°. K pohodliu prispieva aj multifunkčný joistik a v neposlednom rade klimatizácia. Manipulátor zaberá dĺžku 3900 mm, vysoký je 1800 mm a jeho šírka predstavuje rozmer 1920 mm. Celková pohotovostná hmotnosť s vidlami je 5960 kilogramov.

Štyri traktory

Čo sa traktorov týka, bolo noviniek hneď niekoľko. DEUTZ-FAHR sa pochválil hneď štyrmi: Agroton TTV 630, Agrofarm TTV, Agrofarm Profiline a Agroton M 615. Najsilnejším spomedzi menovanej štvorice bol Agroton TTV 630, ktorý sa mohol pochváliť šesťvalcovým motorom DEUTZ TIER III so vstrekovaním Deutz-Common-Rail a výkonom 245 konských síl, bezstupňovou prevodovkou a bohatou výbavou, Druhým v poradí, s o niečo nižším výkonom, 146 konských síl sa predstavil traktor Agrotron M 615 takisto so šesťvalcovým motorom DEUTZ 2012 L06. Zo série premiérových traktorov DEUTZ-FAHR boli aj Agrofarm Profiline a Agrofarm TTV, ktoré so svojim novým označením 420 a 430 ponúkajú výkon v rozsahu 100 až 110 konských síl. So svojimi parametrami sú ideálnymi pomocníkmi pre menšie a stredné podniky, do krmovín, alebo živočíšnej výroby.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down