03.03.2014 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rady včelárov v SR by sa mali rozšíriť o mladých ľudí

Rady včelárov v SR by sa mali rozšíriť o nových, predovšetkým mladých ľudí.

BRATISLAVA. Vyplýva to z novely nariadenia vlády SR o poskytovaní pomoci na podporu zlepšenia podmienok pri produkcii a obchodovaní s včelími produktmi, ktoré do medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
"Návrh nariadenia vlády rozširuje vzdelávacie aktivity v rámci opatrenia technickej pomoci a umožňuje poskytovať pomoc odborným školám vyučujúcim predmet včelárstvo," informoval agrorezort v dôvodovej správe vládneho materiálu.
Konkretizáciou nákladov, oprávnených na refundáciu, bude návrh nariadenia vlády podľa MPRV predchádzať prípadným nejasnostiam pri posudzovaní budúcich žiadostí o vyplatenie pomoci. "Zároveň dochádza k zjednoteniu procesu prerozdeľovania finančných prostriedkov konečným prijímateľom pomoci v rámci včelárskych združení."
Zvyšuje sa percentuálne zastúpenie včelárov, ktoré musí včelárske združenie združovať, z pôvodnej hodnoty nad 10 % na hodnotu nad 30 %.

Doterajšia roztrieštenosť včelárskych združení mala podľa ministerstva pôdohospodárstva za následok uplatňovanie nejednotných pravidiel poskytovania pomoci konečným prijímateľom, teda včelárom, včelárskym organizáciám a iným oprávneným subjektom, ktorí ju prostredníctvom týchto združení čerpali.
"Prostredníctvom týchto čiastkových cieľov by sa mali zlepšiť celkové podmienky pre rozvoj včelárstva, výrobu včelích produktov, a tým aj kvalita slovenských potravín a životného prostredia," tvrdí MPRV.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down