05.11.2018 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rakúski vinári vyprodukujú tento rok najmenej 3,2 milióna hektolitrov vína

Rakúski vinári sa tento rok tešia z podstatne väčšej produkcie vína než vlani. Podľa predbežných údajov centrálneho štatistického úradu Statistik Austria sa vyprodukuje 3,2 milióna hektolitrov tohto nápoja, o ktorom sa tvrdí, že sa v ňom ukrýva pravda. Jeho vlaňajšia produkcia bola o 700.000 hektolitrov nižšia. Jej 2,5 milióna hektolitrov však bolo o 15 % viac ako priemer za predchádzajúcich päť rokov.

VIEDEŇ. Tohtoročný zber hrozna bol výborný nielen hmotnosťou, ale dozrelo najrýchlejšie v dejinách rakúskeho vinohradníctva.
Odborníci v auguste odhadovali, že sa tento rok vyrobí len 2,6 milióna hektolitrov vína.
Statistik Austria výsledky tohtoročnej výroby vína v krajine uverejní v januári 2019. Podľa agentúry APA by sa jej objem nemal veľmi odlišovať od údajov publikovaných v pondelok.
Oberačka hrozna sa začala tento rok už v auguste a takmer v celej krajine sa skončila na sklonku októbra. V jednotlivých spolkových krajinách bolo hrozna o 10 až 15 % viac než vlani, hoci tento rok bol jedným z najsuchších za posledné desaťročie. Vinohradníci v každej spolkovej krajine zápasili s niektorými problémami. Počas kvitnutia viniča prišli silné dažde. Dážď ohrozoval úrodu aj v septembri. V letných mesiacoch boli páľavy. Všetky klimatické výkyvy sa vyhli len spojkovej krajine Viedeň.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down