07.12.2010 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Realita

Predpokladaný účinok minulotýždňového protestného zhromaždenia poľnohospodárov a petície za zachovanie slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva mal život podenky.

Len pár hodín potom, ako sa „protestujúci“ roľníci rozišli, poslanci Národnej rady SR totiž schválili zrušenie daňového zvýhodnenia nafty používanej na poľnohospodársku výrobu, pričom zachovanie červenej nafty bolo z pohľadu väčšiny protestujúcich jednou z najdôležitejších požiadaviek, kvôli ktorým pred parlament vlastne prišli.
Rovnaký osud postihol aj požiadavku na zachovanie nižšej dane z pridanej hodnoty na predaj z dvora.
A asi len nevyliečiteľný optimista ešte dúfa, že poslanci roľníkom „priklepnú“ 20-percentný doplatok k budúcoročným priamym platbám, alebo že parlament plný primátorov a starostov bude súhlasiť so zamedzením možnosti neúmerného rastu dane z pozemkov a zo stavieb, čo sú ďalšie dve z celkovo šiestich požiadaviek poľnohospodárov obsiahnutých v petícii.
Spokojní však môžu byť pivovarníci, keďže zvýšenie spotrebnej dane na pivo poslanci neschválili. Spomenutý protest či petícia sa však o to príliš nezaslúžili.
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down