20.11.2012 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Recept

Divákom istej televízie určite neunikla relácia, kde sa hľadá recept na bohatstvo. Odporučila by som tento program poľnohospodárom.

Ak nenašli ten správny recept na vysoké výnosy v tomto roku, nech si finančné straty na úrodách vykompenzujú aspoň pomocou tejto relácie.
Ktovie, či sa podobné recepty budú rozdávať aj v nasledujúcom roku. A preto roľníci, poučení z predchádzajúcich rokov a vediac, že sa môžu spoľahnúť jedine sami na seba, by si mali svoj recept poskladať pekne sami.
Oziminy sú už v pôde, teraz už treba len dúfať, modliť sa a zasa len dúfať, že zima bude taká, aká by mala byť a na jar bude čo ošetrovať. Na rad prichádza šťastná ruka pri výbere osív jarín, keď vôbec bude z čoho vyberať. Z mnohých strán totiž počuť hlasy, že sucho poškodilo aj množiteľské porasty a osív bude tento rok málo. Čo je na tom pravdy zistíme už
čoskoro.
Každopádne však tak, ako hovorí príslovie: Pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže, slovenskí poľnohospodári by sa mali v prvom rade spoliehať sami na seba a na zdravý sedliacky rozum. Keďže z rozprávok typu Alica v krajine zázrakov už dávno vyrástli. Koniec koncov, nič iné ani neostáva.
ADELA GÁLOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down