08.12.2021 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Regionálna agrárna komora D. Streda očakáva vyhodnotenie výzvy na investície

V regiónoch Dunajská Streda a Galanta je v súčasnosti z celkového počtu 1301 podaných žiadostí vydaných 85 % rozhodnutí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) o vyplácaní priamych platieb poľnohospodárom za rok 2021.

DUNAJSKÁ STREDA. Predstavenstvo Regionálnej agrárnej komory (RAK) Dunajská Streda túto skutočnosť víta a verí, že čoskoro bude vyhodnotená aj covidová výzva č. 50/PRV/2020 na investície do hmotného majetku pre poľnohospodársku prvovýrobu, informoval o tom podpredseda RAK František Karika.
V rámci tejto výzvy bolo podaných 1314 žiadostí, z ktorých 6 % tvorili žiadatelia z okresov Dunajská Streda a Galanta. Poľnohospodárov regiónu v súčasnosti trápia predovšetkým nepodpísané nájomné zmluvy so Slovenským pozemkovým fondom. Očakávajú od nového vedenia fondu, že uprednostní uzatváranie nájomných zmlúv so žiadateľmi, ktorí sa zaoberajú živočíšnou a špeciálnou rastlinnou výrobou podľa nariadenia vlády č. 238/2018 Z. z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti o podmienkach prenajímania, predaja, zámeny a nadobúdania nehnuteľností Slovenským pozemkovým fondom. Informovala o tom po zasadnutí predstavenstva RAK regionálna poradkyňa Marianna Ágh.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down