10.03.2021 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Regulácia a fungicídna ochrana v jednom

Aj napriek úbytku dôležitých produktov na ochranu rastlín na slovenskom i celosvetovom trhu, máme pre vás kvalitné fungicídne riešenie pre tento rok i nasledujúce sezóny.

          Tohtoročnou novinku v podobe balíčka s množstvom výhod je Unix Moddus Pack. Poriešite ním okrem iného ochranu proti steblolamu s využitím fungicídu Unix 75 WG. Druhá zložka má významný vplyv na rast koreňového systému a odolnosť proti poliehaniu.

 Ako Moddus pôsobí? Skracuje rastliny, zvyšuje odolnosť voči poliehaniu.

        Účinná látka trinexapak-etyl v prípravku Moddus je rastovým retardantom, ktorý efektívne inhibuje syntézu rastových hormónov  nachádzajúcich sa v rastline (giberiliny) a tým dochádza k zastaveniu ich predlžovacieho rastu.

        Je prijímaný predovšetkým zelenými časťami rastlín, kde je rýchlo rozvádzaný do meristematických pletív. Tam spôsobuje zbrzdenie predlžovania stonkových internódií. Zabrzdenie rastu vedie k zníženiu ich výšky a zvyšuje sa odolnosť proti poliehaniu.

         Našim hlavným odporúčaním je aplikácia prípravku Moddus vo vývojovej fáze prvého kolienka (BBCH 31), ktorá vzhľadom k pozvoľnému uvoľneniu účinnej látky zaisťuje maximálne spevnenie stebla a skrátenie spodných internódií, a tým zabezpečí najvyššiu odolnosť proti poliehaniu.

 

Aké sú výhody Unixu 75 WG? Skvelý prípravok na pravý steblolam.

        Fungicíd Unix 75 WG s obsahom účinnej látky cyprodinil (750 g/kg) je skvelým riešením na rozdielne patotypy steblolamu ozimných obilnín - jačmeňa ozimného a pšenice ozimnej. Ako vedľajší účinok vynikajúco pôsobí aj proti fuzariózam päty a listovým chorobám ako je múčnatka trávová, hnedá a rhynchospóriová škvrnitosť.

          Unix 75 WG je registrovaný v dávke 0,7–1,0 kg/ha do pšenice ozimnej (aplikácia v BBCH 30-32) a do jačmeňa ozimného (aplikácia v BBCH 30-51). Pre reguláciu proti steblolamu odporúčame aplikáciu v rastovej fáze BBCH 30-32.

         Cyprodinil je jediná účinná látka vykazujúca účinnosť proti všetkým patotypom steblolamu, nakoľko patrí do skupiny anilíno-pyrimidínov, fungicídov inhibujúcich biosyntézu methionínu.

 

Ak siahnete po prípravku Unix 75 WG, sami sa presvedčíte, že:

  • spoľahlivo chráni listy a steblá pred všetkými skorými jarnými chorobami,
  • je najúčinnejší na pravý steblolam,
  • podporuje zdravú koreňovú základňu - dnes aj v budúcnosti,
  • je kľúčovým nástrojom pre antirezistentnú stratégiu.

 

 Unix Moddus Pack - výhodné balenie poteší

         Balíček je určený na ošetrenie 50 hektárov pšenice ozimnej alebo jačmeňa ozimného. Skladá sa z 40 kg Unix 75 WG a 20 litrov Moddus. Balíčkom získate okrem priaznivej ceny aj množstvo výhod.

  • Podpora koreňového systému, reguláciu porastu a ochranu proti plesňovým ochoreniam v jednom termíne.
  • Spoľahlivo chráni listy a steblá pred všetkými skorými jarnými chorobami.
  • Fungicíd Unix 75 WG zabezpečuje najúčinnejší zásah proti pravému steblolamu.
  • Regulátor rastu Moddus pôsobí na zhrubnutie stien stebla a podporu tvorby koreňového systému.

 Unix 75 WG a jeho excelentná účinnosť na steblolam v porovnaní s konkurenciou. Napadnutie na kontrole 67,5 %.

Čo vám prináša kombinácia Unix Moddus Pack

       Tento cenovo výhodný balíček rieši podporu koreňového systému, reguláciu porastu a ochranu proti plesňovým ochoreniam v jednom termíne. Balíček je určený na ošetrenie pšenice a jačmeňa, pričom sa skladá z 40 kg Unix 75 WG a 20 litrov Moddus.

 

Autor:

Mgr. Katarína Dikáczová

            Syngenta Slovakia

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down