09.07.2018 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rekordne teplá jar pomohla utvoriť aj rekordy v predaji piva

Súčasné chladné počasie nič nemení na tom, že jar prepísala pivné rekordy. Jej neobvyklé teplé a slnečné dni, ktoré sme si s malými prestávkami na Slovensku užívali už od polovice tohto apríla, výrazne pomohli predaju piva. Hlavná pivárska sezóna sa vďaka počasiu začala o šesť týždňov skôr než je zvykom, a Plzeňský Prazdroj Slovensko hlási historický rekord.

BRATISLAVA. Redakciu týždenníka Roľnícke noviny o tom informovala Stanislava Šantová z agentúry PR Clinic.

„Počas prvého májového víkendu sme dosiahli absolútny rekord v predaji pív," uviedol v tejto súvislosti Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Na neobvykle teplé počasie v apríli okamžite zareagovali zákazníci, a predaj pív Plzeňského Prazdroja Slovensko začal výrazne rásť.

„V apríli vzrástol veľkými skokmi predaj pív v pivniciach a v reštauráciách, a to najmä vďaka tomu, že prevádzkari rýchlo zareagovali na teplé počasie a otvorili záhradky a terasy. V obchodoch sa potom začali predaje zvyšovať so zhruba štrnásťdenným oneskorením, pretože ľudia najprv dopili svoje domáce zásoby," hovorí Martin Grygařík.

Po ďalšom oteplení sa na začiatku mája sa potom predaje vyšplhali na absolútne maximá.

„Denný predaj počas predĺženého prvomájového víkendu atakoval hranicu 12-tisíc hektolitrov. Tým sme prekonali doterajšie maximá o viac ako desatinu. Pritom v predchádzajúcich rokoch padali rekordy v predaji piva oveľa neskôr, a bolo to až v období vrcholiaceho leta," uvádza Martin Grygařík.

Záujem milovníkov pív neutíchol ani po prvomájových dňoch, a vo výraznom nadpriemere sa predaj piva pohyboval po celý máj.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down