04.07.2023 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

"Revylučné" riešenia v ochrane rastlín pokračujú

Spoločnosť BASF Slovensko na  12. ročníku Celoslovenských dní poľa v Oponiciach v rámci svojej expozície predstavila „revylučné“ riešenia v ochrane rastlín, v ktorej každoročne prináša inovatívne prípravky posúvajúce úroveň ochrany proti škodlivým činiteľom prostredia v čoraz zložitejších podmienkach pre prvovýrobu.

CDP 2023

„Spoločnosť BASF oslavuje v tomto roku 30. výročie pôsobenia na slovenskom trhu. Našu expozíciu sme preto poňali oslavne so zámerom dať najavo našim zákazníkom, že sme ich silným partnerom v podnikaní. Zároveň sme jedným z najstabilnejších tímov na trhu, čo je tiež dôležité z hľadiska istoty v poskytovaní služieb a poradenstva našim zákazníkom. Našim cieľom je naďalej prinášať inovatívne riešenia pre každodenné problémy v prvovýrobe v podobe nových účinných látok, resp. prípravkov a inovatívnych technológií, čo si vyžaduje silnú výskumnú základňu, čas a finančné investície,“ uviedla Ing. Tatiana Staňová, produktová manažérka spoločnosti BASF, ktorá je globálnym lídrom na trhu s prípravkami pre ochranu rastlín.

Na vlne „revylúcie“

Expozícia spoločnosti BASF sa aj na tohtoročnom celoslovenskom stretnutí poľnohospodárov v Oponiciach niesla na vlne „revylúcie“. Dôvodom je pred dvomi rokmi uvedená nová účinná látka zo skupiny azolov – mefentrifluconazole, známa pod obchodným názvom Revysol®. „Ide o prvý azol s unikátnou štruktúrou molekuly pre maximalizovanie fungicídnej účinnosti,“ uviedla T. Staňová ku kľúčovej účinnej látke fungicídnych prípravkov spoločnosti BASF.

Pre vyššie úrody

Priam "revylučným" riešením je produkt Revycare®+Flexity® Pack, ktorý tvoria dva prípravky: Revycare® s účinnými látkami Revysol® a pyraclostrobin, ktoré dopĺňa účinná látka metrafenon v prípravku Flexity®. Vhodný termín pre aplikáciu je od konca odnožovania až do klasenia v dávke 0,9 litra na hektár prípravku Revycare® a 0,3 litra na hektár prípravku Flexity®. Zástupkyňa spoločnosti vyzdvihla preventívny, kuratívny a eradikatívny spôsob účinnosti a široké spektrum účinku proti septorióze pšenice, hrdziam, múčnatke trávovej, chorobám päty stebla, taktiež hnedej, rynchospóriovej a ramuláriovej škvrnitosti jačmeňa. „Flexibilita účinku, nezávislosť na počasí a kontrola chorôb listov a koreňa sú hlavné atribúty produktu Revycare®+Flexity® Pack,“ dodala T. Staňová. Podobne Osiris® Duo Pack je jeden z najnovších pokrokových fungicídnych produktov spoločnosti BASF, opäť kombinuje účinnú látku Revysol® a osvedčený metconazole. Spoľahlivo účinkuje proti hlavným listovým a klasovým chorobám obilnín. Vďaka modernej formulácii zabezpečuje maximálnu absorbciu účinných látok a výbornú ochranu klasu. 

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down