05.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

„Revylučné“ riešenia v ochrane rastlín

Spoločnosť BASF Slovensko na jubilejnom 10. ročníku Celoslovenských dní poľa v Seliciach, v rámci svojej expozície predstavila „revylučné“ riešenia v ochrane rastlín, v ktorej každoročne prináša nové účinné látky a prípravky posúvajúce úroveň ochrany proti škodlivým činiteľom prostredia v podmienkach klimatickej zmeny.

CDP 2021

„Napriek špecifikám tohto roka poznačeného pandémiou, predstavujeme naše technológie ošetrenia poľných plodín postavené na osvedčených a nových produktoch z nášho portfólia,“ uviedol  Ing. Matúš Czakó, zástupca spoločnosti BASF a dodal: „Na trh prinášame úplne novú účinnú látku zo skupiny azolov - mefentrifluconazole, ktorú uvádzame pod obchodným názvom Revysol®. Ide o prvý azol s unikátnou štruktúrou molekuly pre maximalizovanie fungicídnej účinnosti.“

„Revylučne“ proti chorobám obilnín

V praxi doteraz používané a mimoriadne obľúbené fungicídy Capalo® a Osiris® nahradia absolútne nové prípravky, resp. produkty: Revycare®+Flexity® Pack a Osiris® Duo Pack.

Ako M. Czakó počas prehliadky pokusu uviedol, z nich priam "revylučným" riešením pre nastávajúcu sezónu je produkt Revycare®+Flexity® Pack, ktorý tvoria dva prípravky: Revycare® s účinnými látkami Revysol® a pyraclostrobin, ktoré dopĺňa účinná látka metrafenon v prípravku Flexity®. Vhodný termín pre aplikáciu je od konca odnožovania až do klasenia v dávke 0,9 litra na hektár prípravku Revycare® a 0,3 litra na hektár prípravku Flexity®. Registrovaný je do pšenice a jačmeňa, ich ozimných a jarných foriem. Zástupca spoločnosti vyzdvihol preventívny, kuratívny a eradikatívny spôsob účinnosti a široké spektrum účinku proti septorióze pšenice, hrdziam, múčnatke trávovej, chorobám päty stebla, taktiež hnedej, rynchospóriovej a ramuláriovej škvrnitosti jačmeňa. „Flexibilita účinku, nezávislosť na počasí a kontrola chorôb listov a koreňa sú hlavné atribúty produktu Revycare®+Flexity® Pack,“ uviedol M. Czakó. V porovnaní so súčasnými azolovými prípravkami sa odlišuje tým, že dokáže rotovať, t. j. vo svojej štandardnej forme je mimoriadne pohyblivý v pletivách rastlín. Podľa zástupcu spoločnosti sa až stokrát silnejšie viaže na patogéna a tým ho rýchlo a účinne eliminuje.

S vlastnosťami z budúcnosti

„Správne načasovanie použitia Revysolu® poskytuje širšie možnosti, či už pri preventívnej alebo kuratívnej aplikácii, kedy sme už zaznamenali určitý priebeh choroby, pričom účinnosť Revysolu® je vždy zachovaná,“ dodal k prednostiam M. Czakó, zároveň poukázal na rýchly a excelentný príjem účinnej látky, potvrdený už jednu hodinu po aplikácii. Ako ďalej objasnil - práve vďaka rýchlej absorbcii do pletív rastliny, Revysol® preukázal významne vyššiu odolnosť proti intenzívnemu UV žiareniu, pri ktorom sa iné štandardné prípravky rýchlo odbúravajú. V prípade zrážok, už jednu hodinu po aplikácii, Revysol® nie je zmytý ani obmedzený v účinnosti.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down