23.06.2020 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rezačka Big X oslavuje 20. výročie

Pred dvadsiatimi rokmi, 20. mája 2000, sa zo sídla Krone v nemeckom meste Spelle vypravil na svoju cestu prvý stroj na zber krmovín Krone s označením Big X. Samohybná rezačka, ktorá sa pustila do prvých skúšobných cyklov, bola vysokorýchlostnou verziou (40 km/h), označovanou aj ako 540 koňový titan. Nový stroj Big X sa dostal na vrchol portfólia Krone, ktorý od roku 2000 pokrýval celú škálu strojov na zber krmovín.

Stroj, ktorý bol na trh uvedený pred dvadsiatimi rokmi ponúkal množstvo funkcií, ktoré jeho konkurenti časom „okopírovali“. Už v tom čase bol k dispozícii so zberačom EasyFlow a kukuričným adaptérom EasyCollect, prepravnou rýchlosťou 40 km/h a plne plynulým hydrostatickým pohonom všetkých kolies. Stroj sa okrem toho mohol pýšiť na tú dobu vysokým výkonom motora 397 kW / 540 k, šiestimi valcami, či rezacím bubnom s priemerom 750 mm, šírkou 830 mm a nožmi tvaru V. Rezačka Big X je navrhnutá tak, aby bol dosiahnutý maximálny tok hmoty jej ústrojenstvom, a je postavená na modulárnom koncepte, ktorý umožňuje rýchly prístup ku všetkým hlavným častiam.

Tajomstvo

Mimochodom, rezačka Big X vlastne disponovala motorom s výkonom 605 koní už od samého začiatku. Spoločnosť Krone však túto informáciu pred verejnosťou zatajila, pretože  sa bála, že tak výkonný motor, použitý v silážnej rezačke príde zákazníkom prehnaný a odradí ich to od kúpy tohto stroja. 

Do dnešného dňa spoločnosť Krone predala približne 5 300 samohybných rezačiek BiG X a momentálne ponúka osem rôznych verzií a dva rady od najmenších rezačiek Big X 480 (490 k) až po vlajkovú loď Big X 1180 (1 156 k). Za posledných 20 rokov vyvinul tento nemecký špecialista na krmoviny veľké množstvo inovatívnych a jedinečných funkcií pre rezačky Big X, ktoré významne prispeli k jej úspechu. Medzi najvýznamnejšie vlastnosti patria AutoScan, AutoStop, bubon pre bioplynky, ConstantPower, EasyLoad, Fift Cab, OptiMaxx kondicionér s priemerom 305 mm, VariStream, VariQuick, VariLOC a XtraPower, ktoré boli predstavené až na poslednom veľtrhu Agritechnica v roku 2019.


 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down