30.01.2015 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rezort pôdohospodárstva by mal zverejňovať zoznam kontrolovaných potravín

Rezort pôdohospodárstva má každoročne zverejňovať zoznam vykonaných úradných kontrol potravín rastlinného pôvodu. Navrhuje to opozičná poslankyňa Helena Mezenská (OĽaNO) v pozmeňujúcom návrhu k novele zákona o potravinách. Predložila ho na záver štvrtého rokovacieho dňa 46. schôdze Národnej rady (NR) SR.

BRATISLAVA. Ako priblížila v pléne Mezenská, cieľom jej návrhu je zvýšiť informovanosť verejnosti. Rezort pôdohospodárstva by tak mal informovať napríklad o kontrolách čerstvého ovocia, čerstvej zeleniny, ako aj o potravinách, ktoré obsahujú niektoré zložky živočíšneho pôvodu.

Zoznam vykonaných kontrol by malo ministerstvo zverejňovať na svojej webovej stránke k 31. decembru daného roka. Samotná novela zákona o potravinách má za cieľ zintenzívniť kontroly v poľnohospodárskej prvovýrobe. Štátna veterinárna a potravinová správa by ich mala po novom vykonávať nielen po zbere úrody, ale vo všetkých stupňoch výroby produktov.

Poslanci sa do parlamentných lavíc vrátia opäť v utorok (3.2.) Hlasovať budú o novele zákona o starobnom dôchodkovom sporení, ktorá má umožniť vystúp sporiteľov z 2. piliera, ako aj o novele zákona o spotrebiteľských úveroch a novele zákona o poisťovníctve z dielne Ministerstva financií (MF) SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down