19.03.2013 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rezort práce podporí zamestnávanie

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPRV) SR má zámer do konca tohto roku pomôcť umiestniť na trhu práce až 5000 dlhodobo nezamestnaných občanov s využitím 15 miliónov eur z eurofondov.

BRATISLAVA. Uviedol to dnes na tlačovej besede minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (Smer-SD) pri predstavení pilotného projektu umiestňovania znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie na trhu práce. "Máme záujem vrátiť do pracovného procesu ľudí, ktorí sú dva prípadne viac rokov evidovaní na úrade práce. Je najvyšší čas, aby sa títo ľudia opätovne vrátili do pracovného procesu, získali isté pracovné návyky," spresnil šéf rezortu práce.

Cieľovou skupinou v projekte sú okrem ľudí dlhodobo nezamestnaných nad 24 mesiacov aj nezamestnaní ľudia vo veku nad 50 rokov, mladí nezamestnaní a nezamestnaní občania prepustení z organizačných dôvodov. Pomôcť zamestnávať občanov znevýhodnených na trhu práce majú podľa J. Richtera agentúry, a to najmä personálne agentúry, prípadne medzivládne organizácie. Verejné obstarávanie na výber agentúr by malo začať ešte v marci 2013. Rezort práce plánuje agentúry v projekte podpory zamestnávania motivovať tromi druhmi platieb. Platba vo výške 200 eur by mala agentúra od úradu práce dostať po predložení pracovnej zmluvy pre znevýhodneného uchádzača. Ďalšiu platbu vo výške 1500 eur poskytne úrad práce po 4 mesiacoch zamestnávania uchádzača. Po 12 mesiacoch udržania pracovného miesta dostane agentúra ďalšiu platbu, a to vo výške približne 1000 eur, diferencovane v závislosti od znevýhodnenia uchádzača.

"Očakávame, že v záujme dodávateľov práce bude umiestňovať prioritne najznevýhodnenejšie skupiny uchádzačov o zamestnanie. Spoločným záujmom – agentúr aj úradu práce - bude udržať uchádzačov čo najdlhšie v zamestnaní," spresnil riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Marián Valentovič.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down