25.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rezort sa bude potravinám venovať na rokovaní s agrokomorami v piatok

      Bratislava 25. marca (TASR) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa bude téme potravín venovať v piatok (25. 3.) na rokovaní s agropotravinárskymi komorami. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie MPRV v reakcii na výzvu Únie potravinárov Slovenska (ÚPS) a Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).


      "Na piatok je na pôde MPRV SR zvolaná pracovná skupina Potraviny pre Slovensko, kde sa tejto téme spolu so zástupcami SPPK, ÚPS, Agrárnou komorou Slovenska a Potravinárskou komorou Slovenska budeme venovať," spresnil agrorezort.
      Stretnutie má podľa MPRV za cieľ nájsť riešenie a odpovede na všetky otázky, ktoré sú v štvrtkovom vyhlásení ÚPS. "Stretnutie bude mať pracovný charakter tak, ako to bolo aj pred dvomi týždňami, keď sme sa stretli po prvý raz. MPRV stojí pri slovenských potravinároch a hľadá riešenia, ako rezortu pomôcť a špeciálne v súčasnej situácii. Uvedomujeme si naliehavosť témy, ktorú nepodceňujeme. Naopak, venujeme jej náležitú pozornosť, keďže ide o tému celospoločenskú," dodal agrorezort.
      Bez rýchlej a dostatočnej podpory vlády pre potravinársky sektor hrozí Slovensku nekontrolovateľný rast cien potravín. Zhodli sa na tom delegáti valného zhromaždenia ÚPS s vedením SPPK na 29. valnom zhromaždení ÚPS.
      Ceny energií dosahujú rekordy, vážnym problémom začína byť aj nedostatok surovín na spracovanie. Je nevyhnutné, aby štát využil všetky možnosti, aj tie, ktoré v týchto dňoch umožnila Európska komisia (EK). V opačnom prípade Slovensku hrozí ešte väčšia závislosť od dovozu potravín v čase vojny.
      "Aktuálne sa potravinársky sektor a prakticky všetky jeho odvetvia nachádzajú v kritickej situácii. Ak štát nezasiahne a nepomôže potravinárom na Slovensku, hrozí nekontrolovateľný rast cien slovenských potravín. To bude mať za následok kolaps slovenskej výroby potravín. V tejto mimoriadnej situácii je nevyhnutné, aby vláda našla pre potravinársky sektor mimoriadne prostriedky i financie," uviedol predseda ÚPS Daniel Molnár.  

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down