25.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Riadenie agrorezortu nominantmi OĽANO je doslova katastrofou

      Bratislava 25. marca (TASR) - Riadenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR nominantmi hnutia OĽANO je doslova katastrofou pre všetky sektory v jeho kompetencii, od poľnohospodárstva, cez potravinárstvo až po lesníctvo. TASR hodnotenie MPRV "v polčase vládnutia" poskytla Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa opozičnej mimoparlamentnej strany Hlas-SD.


      "Nielen že výberové konania na kľúčové pozície inštitúcií ako Pôdohospodárska platobná agentúra, Slovenský pozemkový fond (SPF), Lesy SR, či Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky (ÚSKÚP) boli absolútnou fraškou, ktoré nemali s transparentnosťou nič spoločného. Tieto kľúčové funkcie obsadili napríklad katechét na SPF, či cukrár na ÚKSÚP. Ide priamo o ľudí z OĽANO," spresnil Róbert Puci, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen predsedníctva strany Hlas–SD.
      Absolútnym zlyhaním OĽANO je podľa Puciho aj Plán obnovy a odolnosti, ktorý napriek deklarovanej viac ako jednej miliarde eur nakoniec zostal s holou nulou pre poľnohospodárstvo, potravinárstvo aj lesníctvo. Rovnako zlyhalo OĽANO aj vo vyhlasovaní výziev pre jednotlivé sektory. "V prospech potravinovej sebestačnosti, ale dnes aj čoraz kľúčovejšej potravinovej bezpečnosti, nespravilo OĽANO vôbec nič. Práve naopak, dokonca výrazne poškodilo slovenských výrobcov potravín zlegalizovaním nekalých obchodných praktík," podčiarkol Puci.
      Doplnil, že OĽANO nie je schopné riadiť agrorezort. "Tak ako už dva roky vyzývame, je nevyhnutné, aby sa tohto rezortu vzdalo v prospech niektorého z koaličných partnerov. Za dva roky nedokázalo zrealizovať absolútne nič, práve naopak. Tak významne poškodzuje celý sektor, že ho je možné nazvať hrobárom slovenského potravinárstva," dodal Puci.
      Podľa exministra pôdohospodárstva a predsedu opozičnej mimoparlamentnej strany Maďarské fórum Zsolta Simona sa rezort pôdohospodárstva dá za uplynulé dva roky charakterizovať ako: "čo rok - to nový minister, čo minister - to katastrofa".
      "Činnosť ministra Vlčana a jeho nominantov v rezorte pôdohospodárstva je stelesnením korupcie, klientelizmu a neodbornosti," podčiarkol Simon. Agrorezort pod vedením ministra Samuela Vlčana (nominant OĽANO) funguje podľa neho rovnako ako fungoval za vlád Roberta Fica (Smer-SD).

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down