Richard Takáč sa vybral debatovať s poľnohospodármi o priamych platbách

        Bratislava/Podbanské 31. januára (TASR) - Minister Richard Takáč sa včera, 30. januára 2024 osobne stretol s asi 50 farmármi a poľnohospodármi z rôznych regiónov Slovenska. Vypočul si ich a otvorene s nimi diskutoval najmä o otázke priamych platieb, ale aj ďalších horúcich témach, ktoré pália ľudí z agrorezortu.


        Sociálny dialóg a aktívna komunikácia sú podľa ministra Takáča základ funkčného agrorezortu, v ktorom sa rozhodnutia nedajú robiť od stola v Bratislave. "Ľudí si treba vypočuť, diskutovať s nimi, hľadať riešenia problémov, ktoré ich trápia," vyjadril sa minister bezprostredne po stretnutí. Ústrednou témou stretnutia boli priame platby, ktoré mnohým farmárom dodnes neboli vyplatené a nemajú vedomosť ani o zálohových platbách. Stretnutia sa s ministrom zúčastnil aj Dušan Gábor, generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
        Minister garantoval, že vedenie rezortu podniká kroky na to, aby poľnohospodárom a farmárom v čo najväčšej miere procesy zjednodušilo, hoci za ne nesie zodpovednosť predchádzajúce vedenie. Dôležitá je najmä aktívna komunikácia medzi oboma stranami a sociálny dialóg.

TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Veronika Daničová.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down