13.03.2020 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Riešenia pre pestovanie plodín

„Insekticídne moridlo Lumiposa® výrazne prispieva k predchádzaniu rezistencie proti insekticídom, ktoré sú dnes na trhu,“ uviedol Ing. Tomáš Upohlav, PhD., zástupca osív značky Pioneer počas odborného sympózia spoločnosti Corteva Agriscience, ktoré sa uskutočnilo v polovici januára 2020 v Nitre.

„Je určené na morenie osiva repky ozimnej proti skočkám, piliarke repkovej a kvetárke kapustovej. Obsahuje účinnú látku cyantraniliprole, čo je predovšetkým požerová účinná látka, ktorá má aj kontaktný účinok. Primárne pôsobí ako larvicíd, ale aj ako ovicíd a taktiež aj na imága niektorých druhov škodlivého hmyzu,“ dodal k moridlu T. Upohlav. Predstavil výsledky pokusov (2017/2018) zo 164 lokalít v rámci Európy, kde až 85 percent pokusov potvrdilo prednosti morenia osiva repky Lumiposou, pričom bolo dosiahnuté úrodové navýšenie v priemere až o 9 percent.

Čo sa týka slovenských pestovateľov, mohli si v minulom roku vyskúšať hybridy repky PT271, PT264 a PT225, ktorých osivo bolo namorené Lumiposou a presvedčiť sa tak o prednostiach ošetrenia priamo na svojich poliach.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down