Riešenia v ošetrení rastlín na prírodnej báze

Po tretíkrát sa Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou aktívne zúčastnila spoločnosť Alltech, ktorá návštevníkom podujatia v rámci svojej expozície predstavila nosné produkty z portfólia spoločnosti v ošetrení pšenice ozimnej, jačmeňa jarného, kukurice a slnečnice.

Spoločnosť Alltech už 25 rokov prináša prírodné riešenia v oblasti živočíšnej výroby na Slovensku. Pred štyrmi rokmi padlo rozhodnutie rozšíriť svoje pôsobenie aj na oblasť pestovania plodín, čoho výsledkom bolo otvorenie sekcie Crop Sciences na Slovensku. Prínosom tohto počinu sú tri základné rady prípravkov, ktoré si našli a postupne nachádzajú pevné miesto u pestovateľov po celom Slovensku. Ide o riešenia v ošetrení rastlín s cieľom eliminovať nepriaznivé dopady meniacej sa klímy na pestované kultúry, zamerané na zvýšenie odolnosti proti nežiaducim vplyvom a stresovým podmienkam prostredia v snahe účinne napomôcť pestovateľom pri dosahovaní nadpriemerných úrod v optimálnej kvalite.

V pokuse na CDP predstavil Ing. Dušan Hríbik, zástupca spoločnosti Alltech, prípravok SOIL SET ako progresívne riešenie pre ozdravenie pôdy, ktoré pomocou špeciálnych baktérií a prirodzených enzýmov podporuje rast prospešných pôdnych mikroorganizmov. V pôde uľahčuje rozklad rastlinných zvyškov, zlepšuje dostupnosť živín a podporuje rast a rozvoj koreňového systému. Prípravok SOIL SET sa aplikuje do pôdy pred sejbou.

V ponuke spoločnosti sú taktiež prípravky s aplikáciou na list a to IMPRO GRAIN, ktorý je špeciálne vytvorený pre ošetrenie poľných plodín a IMPRO SET – navrhnutý pre ošetrenie ovocných rastlín a zeleniny. Termín aplikácie závisí od jednotlivých plodín a ich vývojového štádia.

Tieto prípravky obsahujú unikátnu biochemickú kombináciu mikro živín a rastových faktorov, získaných mikrobiálnou fermentáciou. Na základe výsledkov výskumu a štúdia rastlín, podporujú metabolické a energetické procesy vrátane fotosyntézy a zmierňujú dopad stresu na jednotlivé rastliny. V konečnom dôsledku zabezpečujú zvýšenie úrody ako aj kvalitu výslednej produkcie. Pestovateľom na Slovensku, ktorí mali možnosť vyskúšať uvedené prípravky, priniesli okrem výšky a kvality úrody aj zaujímavé ekonomické benefity.

Návštevníci celoslovenského stretnutia poľnohospodárov si mali možnosť pozrieť účinok uvedených prípravkov v jednotlivých variantoch ošetrenia či už obilnín, kukurice, alebo slnečnice. Takéto riešenia ošetrenia sú vhodné do akýchkoľvek agro-ekologických podmienok, či už ide o pestovateľov hospodáriacich v horších prírodných podmienkach, kde zmierňujú dopady stresových podmienok na porasty, taktiež do pestovateľsky optimálnych podmienok, čo umožňuje ich široké  použitie v rámci celého Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *