29.09.2016 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rokovanie agrárnych komôr krajín V4 vyvrcholí v Modre 30. septembra

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) organizuje stretnutie zástupcov poľnohospodárskych komôr krajín V4, ktoré sa koná od 28. do 30. septembra 2016. Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

BRATISLAVA. Rokovanie podľa nej prichádza práve v čase, kedy Slovenská republika predsedá Rade EÚ. "Práve naše predsedníctvo je významnou príležitosťou na to, ako ešte viac upriamiť pozornosť vlád z krajín V4, ako aj celej EÚ na alarmujúcu situáciu v agropotravinárstve vo vyšehradskom regióne," podčiarkla.

Partnermi V4 na úrovni agropotravinárskej samosprávy sú Agrárna komora Českej republiky (AK ČR), Maďarská agrárna komora (NAK). Poľsko reprezentuje Národný výbor poľnohospodárskych komôr (KRIR) a Slovenskú republiku Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

O najdôležitejších témach budú podľa jej slov lídri agrárnych samosprávnych organizácií prostredníctvom masmédií informovať aj verejnosť; najmä o marketingovom fonde, spoplatnení povrchovej závlahovej vody a o obmedzení nákupu poľnohospodárskej pôdy v krajinách V4.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down