10.01.2019 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rokovanie o novele zákona o pôde vláda prerušila na návrh MŽP SR

Rokovanie o novele zákona o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku vláda prerušila na návrh Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Zaoberať sa novelou bude na niektorej z nasledujúcich schôdzí. Uviedla to v stredu po rokovaní vlády Gabriela Matečná (SNS), šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. "Rokovanie bolo o tomto bode prerušené. My sme vlani predkladali do medzirezortného pripomienkového konania zákon o lesoch, ktorý bol komplexným zákonom, vrátane majetkovo-právneho usporiadania a užívania lesných pozemkov, ale aj iných vecí. Doriešiť užívanie a usporiadanie lesných pozemkov nás svojim uznesením zaviazala vláda ešte v roku 2016. Keďže zákon o lesoch mal v troch bodoch rozpor s MŽP, tak sme návrh predložili dnes, očistený o rozporné veci, ktoré sme nemali vydiskutované s rezortom životného prostredia," priblížila.
V novele zákona MPRV podľa nej riešilo len užívanie a vysporiadanie lesných pozemkov, aby sa proces urýchlil. "Pretože ešte asi 7 % pozemkov v lesnom pôdnom fonde nemáme usporiadaných. Keďže MŽP malo pochybnosti o tom, či sú v novele len rozporné body, ktoré sa týkajú práve užívania pozemkov, tak požiadalo, aby sme prerušili rokovanie vlády v tomto bode. My, obaja ministri, si zákon v pondelok (14.1.) vydiskutujeme a na najbližšie rokovanie vlády ho predložíme," dodala Matečná.
Podľa šéfa MŽP SR Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) je v predmetnej novele zákona časť, ktorá sa týka zákona o lesoch. "O tom ešte rokujeme. Sú tam otázky, ktoré musíme ešte vydiskutovať pred tým, ako by sme takýto materiál mohli prijať," povedal Sólymos.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down