08.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ROPA prichádza s novým modelom Panther 2S

Novinka pre pestovateľov cukrovej repy a službárov, hľadajúcich vysoký výkon a kvalitu zberu je konečne na svete. Nový Panther 2S s inovovaným dizajnom má ponúknuť vyššiu účinnosť, kombinovanú s digitálnymi sieťami a telematikou.

Repné kombajny ROPA patria medzi špičku na trhu a aj v našich podmienkach sa tešia veľkej obľube. Niet divu, že nemecký výrobca prichádza s inováciami svojich modelov na pravidelnej báze. Po modeloch Tiger 6S, ktoré predstavil na veľtrhu Agritechnica 2019, sa teraz zameral na omladenie top modelov Panther. Novinke zabezpečuje dostatočný výkon pohonná jednotka Volvo Penta. Jedná sa o totožný motor, ktorým výrobca vybavil už v minulosti svoje modely Tiger 6S. Podstatné však je, že ponúka dostatočný výkon aj pre extrémne podmienky zberu. Rovnako ako v modeli Tiger 6S, nová generácia mimoriadne výkonných palubných počítačov tvorí centrum telematiky, prediktívnej analytiky, online diagnostiky a asistenčných systémov pre poloautonómny zber cukrovej repy. Navyše je dostupné aj nové a výkonnejšie LED pracovné osvetlenie.

Vysoký výkon čistenia

Panther 2S disponuje vysokým čistiacim výkon. Po preosievacom kolese s priemerom 1 740 mm nasledujú ďalšie dve, každé s priemerom 1 550 mm, než sa repa jemne prevezie do 1 000 mm širokého zásobníkového výťahu. Dĺžka a koncepcia dlhého vykladacieho pásu, ktorý sa nachádza medzi dvoma osami, tesne za kĺbom, zabezpečuje prekladanie plynulejšie a rýchlejšie do vozov, bola inšpirovaná modelom Tiger 6. Vykladací pás je široký 1 600 mm a dá sa zložiť 3 spôsobmi. Jemné polyuretánové hnacie prsty zaručujú vysokú prepravnú kapacitu s krátkym časom vykládky. Za 50 sekúnd je totiž nový Panther 2S schopný vyložiť plný zásobník, ktorého objem činí presných 30 m³.

Automatická kompenzácia svahu

Automatická kompenzácia sklonu svahu pomocou štyroch hydraulických valcov a senzorov je tiež unikátna medzi dvojnápravovými repnými kombajnami. Celý stroj je v prípade potreby voči svahu naklonený až o 7 percent. Systém automatickej kompenzácie svahu sa sám riadi skenovaním povrchu pôdy, čoho výsledkom je dostatočná stabilita v kopcovitom teréne i pri vysokom zaťažení. Systém navyše zaisťuje aj komfort jazdy, pretože vodič zostáva vo vzpriamenej polohe. Rovnako ako v modeli Tiger 6S je integrovaný 3-osový gyroskop s meraním zrýchlenia na kompenzáciu odstredivej sily, ktorý zaisťuje ešte citlivejšie ovládanie náklonu.

R - Trim a R -Contour

Oba systémy prispôsobujú svoju pracovnú hĺbku meniacim sa podmienkam porastu repy po celej dĺžke poľa. Automatické systémy reagujú na výšku rastlín alebo na nerovnosti zeme a tak nedochádza k zlému odrezaniu vrchnej časti buľvy. Nový vysokovýkonný palubný počítač na vyorávacej jednotke spracováva všetky namerané hodnoty v zlomku sekundy a pomocou novo vyvinutého softvéru zmení výšku vrchu alebo hĺbku jednotlivých radov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down