30.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rostselmash spúšťa výrobu traktorov DELTA TRACK

Rostselmash spustil výrobu radu pásových poľnohospodárskych traktorov s najvyšším výkonom v Rusku. I keď sa z pohľadu našinca stále bude jednať o stroj východoeurópskej produkcie, je nespochybniteľné, že spoločnosť Rostselmash ponúkne dobrý pomer ceny a kvality.

V ruskom výrobnom závode spoločnosti Rostselmash sa v októbri začalo so skúšobnou výrobou pásových traktorov RSM 3485 DT, RSM 3535 DT a RSM 3575 DT. Celý tento rad spadá do segmentu vysokovýkonných pásových poľnohospodárskych strojov, a svojou ťahovou silou sa vyrovná takým konkurentom, akými sú traktory John Deere 9R, či Case IH Quadtrac. Navyše, ako je o ruských strojoch známe, malo by sa jednať o veľmi odolné stroje. V minulosti sa podobné stroje vyrábali vo výrobnom závode spoločnosti v Kanade.

Nový rad traktorov bude označovaný ako DT, čiže DELTA TRACK, pretože používa polovičné pásy v tvare písmena delta, čo znižuje tlak na pôdu a poskytuje vynikajúcu trakciu v aplikáciách náročných na ťahový výkon. Systém pásového pohonu je jedným z najpokročilejších v tomto odvetví. Traktory série DT sa môžu pochváliť výnimočným výkonom, minimálne na ruské pomery. Traktory Rostselmash DT sú najvýkonnejšími ťahovými prostriedkami, vyrobenými v Rusku. Výkon 492, 542, 583 k a RSM 3575 DT (583 k) im toto prvenstvo jednoznačne zaručuje. Takéto stroje sa v krajine bežne používajú na obrábanie veľkých výmer- od 2 500 do 3 000 hektárov a viac. Vysoký výkon a množstvo technologických riešení umožňuje použitie širokého spektra závesnej techniky, znižuje čas a náklady na pohonné hmoty a prácu.

Spoločnosť vyrábajúca traktory sa veľmi skoro stala významným výrobcom takýchto strojov v Rusku. „Za krátky čas si traktory Rostselmash získali trh v Rusku a SNŠ (Spoločenstvo nezávislých štátov, pozn. red.). Dnes naša spoločnosť vyrába stroje s menovitým výkonom od 270 do 583 k v rôznych konfiguráciách – od konvenčných po kĺbové a pásové traktory,“ hovorí produktový manažér Oleg Stetsiuk.

V septembri tohto roku sa v Rostove na Done začala výstavba novej továrne na výrobu traktorov, ktorá výrazne posilní výrobnú kapacitu ruského giganta. Na 14-hektárovom pozemku budú postavené nasledovné objekty: výrobná hala s ​​celkovou plochou 62 000 m2, skúšobná prevádzka a budovy obchodných a inžinierskych služieb. Kapacita továrne by sa mala pohybovať niekde na úrovni 5 000 kusov ročne, čo výrazne posilní výrobné kapacity spoločnosti. Predpokladá sa, že stavba bude dokončená koncom roka 2022.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down