Rozbehli prípravu nasledujúcej sezóny

Záver série odborných seminárov na konci roka 2016 patril spoločnosti VP AGRO Slovensko s obsahom zameraným na predstavenie nových, ale aj osvedčených hybridov kukurice a odrôd najdôležitejšej chlebovej obilniny – pšenice, doplnené o výsledky z pokusov realizovaných v rôznorodých podmienkach prostredia.

Hybridy kukurice pre rok 2017

„V ponuke máme hybridy kukurice do každej výrobnej oblasti od FAO 230 až po 550. Tak ako každý rok, aj v tomto prinášame tri perspektívne novinky: RGT Conexxion, RGT Luxxida a RGT Mexxange,“ povedal v úvode svojho vstupu Ing. Ladislav Balaščák zo spoločnosti VP AGRO Slovensko k ponuke z dielne RAGT a dodal: „Odpoveďou na stále narastajúce problémy hlavne pod vplyvom klimatickej zmeny je výber takých hybridov, ktoré sú výkonné v bežných štandardných podmienkach, ale aj v podmienkach suchších, respektíve viac stresových.“

Hybridy kukurice v ponuke, ktoré disponujú nadpriemernou odolnosťou nielen proti suchu, ale aj iným stresovým faktorom, ako napr. kolísaniu teplôt na jar, sú označené známkou „stressless H2O“.

Osvedčené a stabilné materiály

„Spoločnou vlastnosťou hybridov kukurice z dielne RAGT je rýchly počiatočný rast, veľmi dobrý zdravotný stav a dobré uvoľňovanie vody zo zrna v závere vegetácie,“ uviedol Ing. Slavomír Nedeľka zo spoločnosti VP AGRO Slovensko.

Najskorším hybridom v ponuke je RGT Volumixx s FAO 230. Ide o kukuricu s využitím na siláž, prispôsobivú podmienkam prostredia a s veľmi rýchlym štartom na jar. Prednosťou je vysoká produkcia zelenej hmoty a veľmi dobrý zdravotný stav.

RGT Sixxtus (FAO 270) je hybrid s využitím na siláž, ale aj na zrno, vhodný do každej výrobnej oblasti. Vytvára kompletne ozrnený šúľok, disponuje odolnosťou proti poliehaniu a znáša nedostatok vody v čase kvitnutia.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *