16.11.2010 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozdiely

Nedávno som robila rozhovor s riaditeľom podniku, ktorý prevzal vedenie nad istým krachujúcim družstvom. Stretnutie to bolo zaujímavé.

Nedávno som robila rozhovor s riaditeľom podniku, ktorý prevzal vedenie nad istým krachujúcim družstvom. Stretnutie to bolo zaujímavé. Rozprávali sme sa o plánoch na záchranu tohto podniku, ktorý kedysi patril k najlepším, no v poslednom čase strácal dych.

„Čím to je, čím to je...“ spievajú chlapci zo skupiny No Name. Aj ja si kladiem tú istú otázku. Čím to je, že niektoré družstvá zanikajú, zatiaľ čo nové vedenie dokáže ten istý podnik stabilizovať, či dokonca rozvíjať? Prečo sú také markantné rozdiely v úrovni organizácie práce, v technologickej úrovni a v hospodárskom výsledku medzi jednotlivými podnikmi?

Samozrejme, že bez dostatočného kapitálu sa ťažko niečo buduje a zotrvačnosť stratového hospodárstva sa nedá zastaviť zo dňa na deň. Závisí však od vedenia, akou cestou sa vyberie. Základom je pritom dobrý kolektív schopných ľudí, rozumné investície a správna organizácia práce.

Nezaspať na vavrínoch a nedržať sa zastaralých postupov. Úspešnými môžeme byť iba vtedy, keď dokážeme obstáť v tvrdej konkurencii. A v konečnom dôsledku je to hlavne o ľuďoch, ktorým by nemala chýbať chuť a dobré nápady. Keď sa chce, tak sa dá...

ADELA GYEPESOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down