15.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozpočet

Zákon roka, ako sa hovorí zákonu o štátnom rozpočte, je takpovediac na svete.

Hoci ho ešte musí schváliť parlament, za definitívu možno de facto považovať už návrh, ktorý minulý týždeň schválila vláda.
Z vládneho návrhu štátneho rozpočtu pritom vyplýva, že ministerstvo pôdohospodárstva sa v budúcom roku bude musieť uspokojiť so sumou 1 108 336 967 €, čo je o 137 642 921 € menej ako v roku 2013. Z toho teda vyplýva, že MPaRV SR bude musieť na budúci rok dosť šetriť. A na základe návrhu rozpočtu možno usúdiť, že to šetrenie asi najviac pocítia rezortné organizácie.
A čo poľnohospodári? Suma priamych platieb sa zvýši o 19 percent, a ak dôjde k presunu peňazí z I. do II. piliera bude ten nárast ešte väčší. Návrh štátneho rozpočtu počíta aj s 19 miliónmi eur na prechodnú vnútroštátnu pomoc, z ktorej možno podporiť živočíšnu výrobu. No na druhej strane, štátna pomoc dosiahne len 7 miliónov eur.
Niekde sa teda uberie, niekde zasa pridá, ale treba si hlavne položiť otázku, či v návrhu štátneho rozpočtu stanovený objem a štruktúra prostriedkov je v súlade so zámermi, ktoré sú súčasťou vládou schválenej Koncepcia rozvoja pôdohospodárstva na roky 2013 - 2020...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down