20.07.2023 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozvoj vidieckeho cestovného ruchu

Nastali letné školské prázdniny, obyvatelia miest odchádzajú na dovolenky. Slovensko poskytuje turistom zaujímavé možnosti na oddych na vidieku v zariadeniach vidieckej turistiky. Návštevníci tak majú možnosť spoznávať nielen prírodné krásy, ale aj kultúrne a historické dedičstvo nášho vidieka. Preto odporúčame  obyvateľom miest spoznávať slovenský vidiek a život na vidieku.

Slovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistiky (SZVTA) poskytuje svojim členom vzdelávacie a poradenské služby, organizuje exkurzie do zahraničia, zastupuje svojich členov pri rokovaní so štátnymi inštitúciami, obhajuje záujmy a potreby svojich členov.

Obdobie pandémie Covid-19, energetická kríza, nárast cien potravín, vojna na Ukrajine  a iné faktory negatívne ovplyvnili činnosť zariadení vidieckeho cestovného ruchu na Slovensku. SZVTA v súčasnosti  pripravil viacero podujatí pre svojich členov v oblasti poradenstva a vzdelávania.

V roku 2022 sa na odbornom seminári v Modre zúčastnil aj Klaus Ehrlich, generálny sekretár Európskej asociácie vidieckeho cestovného ruchu  (Rural Tour) so sídlom v Španielsku. Počas svojho pobytu ponúkol Slovenskému zväzu vidieckej turistiky a agroturistiky účasť na európskom projekte, zameranom na podporu vidieckeho cestovného ruchu (EuroCluster Rural Tourism – COSME). 

Ciele projektu

Cieľom projektu je pomôcť malým a stredným podnikateľom vo vidieckom cestovnom ruchu pri tvorbe nového produktu vidieckeho cestovného ruchu, ktorý by bol  konkurencieschopný aj na európskom trhu. Tento cieľ sa má dosiahnuť tým, že tím tzv. technických poradcov navštívi vybrané zariadenia vidieckeho cestovného ruchu, a  pri „samohodnotení“ zariadenia im pomôže vytvoriť aktualizovaný business plán a ideu.

Každé z týchto 12 zariadení dostane „pomoc“ v rozsahu niekoľkých dní poradenstva. To znamená, že zariadeniu vidieckeho cestovného ruchu sa z projektu uhradia náklady na pobyt technických poradcov, vrátane ich honorárov, časť z týchto financií bude určená na vzdelávanie a na cestovné výdavky pre zamestnancov zariadenia vidieckeho cestovného ruchu, a časť prostriedkov sa použije na „malé zlepšenie“ zariadenia.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down