17.05.2013 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozvoj vidieckeho turizmu

Kým vo svete sa vidiecky turizmus široko využíva, na Slovensku sa začal rozvíjať až v posledných rokoch. Obľubujú ho najmä vyznávači zdravého životného štýlu.

"Vidiecky turizmus približuje turistom spôsob života na vidieku, s miestnymi ľudovými tradíciami, remeslami a folklórom," uviedla pre TASR generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) Marta Kučerová.
Oproti minulosti dnes už ponúkajú zariadenia vidieckeho cestovného ruchu podľa jej slov komplexnejšie produkty. Vidiecky turizmus je viazaný na kvalitu životného prostredia či na poľnohospodárske práce.
"Pobyt strávený v prírode a na vidieku prináša najmä pre mestských ľudí relax od stresujúceho života a načerpanie nových síl," dodala M. Kučerová.
Zároveň predpokladá, že záujem o vidiecky turizmus vzrastie nielen u domácich dovolenkárov, ale aj medzi zahraničnými hosťami. V súčasnej kríze totiž cestovatelia znižujú svoje náklady na dovolenku.
"Vidiecky turizmus je práve jedna z finančne nenáročnejších foriem turizmu, ktorá však ponúka pestré možnosti trávenia dovolenky a prináša jedinečné zážitky," povedala riaditeľka SACR. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down