17.07.2023 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruská federácia získala kontrolu nad ruskou dcérou Danone a podielom Carlsbergu v Baltike

        Moskva 17. júla (TASR) - Rusko prevzalo kontrolu nad miestnou divíziou francúzskej potravinárskej spoločnosti Danone a nad podielom, ktorý v ruskej pivovarníckej firme Baltika držala dánska spoločnosť Carlsberg. Príslušný dekrét podpísal ruský prezident Vladimir Putin. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.


        V dekréte sa uvádza, že aktíva zahraničných podnikov v Danone Russia a Baltika Breweries boli presunuté pod "dočasnú správu" federálnej agentúry pre správu štátneho majetku Rosimuščestvo. Rovnaký krok urobila ruská vláda v apríli, keď takto pod správu štátu presunula ruské divízie nemeckého dovozcu plynu Uniper a fínskej energetickej spoločnosti Fortum. Kremeľ už vtedy varoval, že môže dočasne skonfiškovať aktíva ďalších západných firiem, pričom tieto kroky označil za odvetu za konfiškáciu ruského majetku v zahraničí.
        Firma Danone v októbri minulého roka uviedla, že hľadá kupca pre svoj ruský biznis, čo by mohlo viesť k odpisu až jednej miliardy eur. Čo sa týka dánskej pivovarníckej spoločnosti Carlsberg, tá v júni podpísala dohodu o predaji svojho ruského biznisu, s predajom však musia najskôr súhlasiť ruské úrady.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down